KAZIM KARABEKİR PAŞA TÖRENLE ANILDI

İstiklâl Mücadelemizin mimarı, Şark Fatihi Kazım Karabekir Paşa; vefatının 73. sene-i devriyesinde törenle anıldı. Kâzım Karabekir İlçesi’nde düzenlenen anma törenine, Belediye Başkanı Savaş Kalaycı da katıldı.

KAZIM KARABEKİR PAŞA TÖRENLE ANILDI
Karamanımızın yetiştirdiği önemli şahsiyetlerden biri olan Kazım Karabekir Paşa’nın aramızdan ayrılışının 73. yılı dolayısıyla anma programı düzenlendi. Kazım Karabekir ilçesinde pandemi kuralları çerçevesinde gerçekleştirilen anma töreni; Kazım Karabekir Paşa’nın anıtına çelenk sunulmasıyla başladı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi. Törende; Karaman Valiliği, Karaman Belediye Başkanlığı, Kazım Karabekir Belediye Başkanlığı ve Kazım Karabekir ailesi adına Paşa’nın anıtına çelenkler sunuldu.
 
        Buradaki programın ardından protokol ve beraberindeki heyet Kazımkarabekir İlçe Kaymakamlığı ve Kazımkarabekir Belediye Binasını ziyaret ettiler.
 
        Kazım Karabekir Paşa’yı anma etkinliğine; Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık, Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, Kazım Karabekir Kaymakamı Muhammed Enes Çıkrık, Kâzım Karabekir Belediye Başkanı Recep Boyacıoğlu, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.
 
 
  
  
  
  
 
  
  
  
  
kazım karabekir anıldı garaman garamannet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KOSGEB’den Genç İstihdamına Büyük Destek
KOSGEB’den Genç İstihdamına Büyük Destek
Emekli Öğretmen Kadir Tuzcu Hakka Yürüdü
Emekli Öğretmen Kadir Tuzcu Hakka Yürüdü