Karaman il olalı 28 sene oldu

Karaman Konya'nın ilçesi değildir. 1989 yılından itibaren il olmuştur.

Karaman il olalı 28 sene oldu

Karaman'da geçtiğimiz günlerde gerçekleşen 2 şehit haberini akşam haberlerinde sunan KANAL D isimli türkiyenin önde gelen televizyon kanalı bu yanlışa ne zamana kadar devam edeceğini Karamanlılar merak ediyor.
Türkiye’nin sayılı Kanallarından olan KANAL D resmi kanalında yayımlanan Karaman'daki 2 şehit haberini açıklamak için Karaman ilimizi Konya'nın ilçesi olarak belirtti.

 garaman.net ekibi olarak sabah gazetesinin yaptığı bu ayıbı şiddetle kınıyor ve Karaman adına yapılan bu saygısızlığın düzeltilmesini istiyoruz.
 

Ayrıca son olarak buradan Kanal D'ye sesimizi duyurmak amacıyla şunu belirtmek gerekir ki;

“ Karaman, İç Anadolu Bölgesi'nde yer alan ilin adıdır. 1989 yılında Orta Anadolu’nun gelişmesi maksadıyla alınan kararla Konya ilinden ayrılarak il olmuştur. Karaman'ın Merkez İlçe, Ayrancı, Kâzımkarabekir İlçelerinde Akdeniz iklimine benzer karasal iklim, Ermenek, Başyayla, Sarıveliler İlçelerinde Akdeniz İklimi görülür. Bu nedenle Karaman'da yetiştirilen bitki türleri çeşitlilik göstermektedir. Batı ve kuzeyinde Konya, güneyinde Mersin, güneybatısında Antalya illeri ile çevrilidir. Karaman, Anadolu'da Türkçe'nin Karamanoğlu Mehmet Bey tarafından resmi İl ilan edildiği yerdir”.

karamanil il konya ilçe karamanhaber garaman garamannet kanald
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Meteoroloji Gün Verip Uyardı! Karaman Dahil 28 İlde Kar Yağışı Bekleniyor
Meteoroloji Gün Verip Uyardı! Karaman Dahil 28 İlde Kar Yağışı Bekleniyor
Borcu Olanlar Dikkat! Bugün Son Gün
Borcu Olanlar Dikkat! Bugün Son Gün