Minikler İlköğretim Haftasını Coşkuyla Kutladı

Karaman'da 2022-2023 eğitim öğretim yılı İlköğretim Haftası kutlama programı düzenlendi. Miniklerin kutlama programı kapsamında yapış oldukları

 Minikler İlköğretim Haftasını Coşkuyla Kutladı

Program kapsamında ilk olarak İl Milli Eğitim Müdür Mehmet Çalışkan tarafından Atatürk Anıtına çelenk bırakıldı.
Program daha sonra Cumhuriyet Nihat Arslan ilkokulunda devam etti. Cumhuriyet Nihat Arslan ilkokulunda düzenlenen programa, Karaman Valisi Tuncay Akkoyun, Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, Cumhuriyet Başsavcısı Ali İhsan Akdoğan, İl Emniyet Müdürü Ayhan Taş, İl Jandarma Komutanı Mustafa Çetinkaya, AK Parti İl Başkanı Abidin Çağlayan, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, daire müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.
Program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Vali Tuncay Akkoyun yaptığı konuşmada: “Bugün burada 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı’nı karşılamanın sevincini, heyecanını yaşıyoruz. Yeni eğitim-öğretim yılımızın, öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz, eğitim camiamız için hayırlı olmasını diliyorum, sağlıklı ve başarılı bir yıl geçirilmesini diliyorum. Göz bebeği evlatlarımız; geleceğimizin, aydınlık yarınlarımızın teminatıdır. Şu an karşımda yüreği kıpır kıpır atan evlatlarımızın arasında, şanlı bayrağımızı gururla dalgalandıracak geleceğin sporcularını, icra ettiği sanatla adından söz ettirecek geleceğin sanatçılarını, ürettiği bilimle insanlığa hizmet edecek geleceğin bilim adamlarını, ezcümle istikbâlimizi şekillendirecek mimarları görüyorum.
Bu itibarla her fırsatta dile getirdiğim bir hususu hatırlatmak istiyorum: evlatlarımızın nitelikli ve donanımlı bir şekilde eğitim alması için hiçbir fedakârlıktan geri durmuyoruz, eğitim-öğretim için her türlü desteği vermeye her türlü imkânı seferber etmeye hazırız. Yeter ki gayret edelim, yeter ki çalışalım, yeter ki üretelim. Eğitim-Öğretim Sistemimizin Mihenk Taşları Kıymetli Öğretmenlerimiz, Akıl, kalp, ruh bütünlüğü olan millî ve manevî değerlerine sadık bir neslin inşa edilmesinde sizlere önemli görevler düşüyor.
Sizler, peygamber mesleğini icra eden eğitim neferlerisiniz. Sizler sadece öğreten değil, aynı zamanda evlatlarımızı eğiten, onları; doğruluk, iyilik, adalet, hoşgörü, marifet, merhamet gibi erdemlerle süsleyen, hayatınızla onlara örnek olan, çocuklarımızın içindeki cevheri ortaya çıkartan fedâkâr insanlarsınız.
Sizlere, tüm öğretmenlerimize bu gözle bakıyor ve ülke olarak, millet olarak hedeflerimize ulaşmamızda sizlerin gayretlerinin, çalışmalarının büyük önem arz ettiğine inanıyoruz.
Geleceğimizin Teminatı: Sevgili Öğrenciler,

eğitim çelenk garaman garamannet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 “Daha Sağlıklı Bir Dünya İçin Eylemde Birleşmiş Bir Eczacılık”
“Daha Sağlıklı Bir Dünya İçin Eylemde Birleşmiş Bir Eczacılık”
 Mesai Saatleri Yeniden Düzenlendi
Mesai Saatleri Yeniden Düzenlendi