Dr. Recep Şeker: “Ahilik Haftasını Kutluyorum”

AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker, Ahilik Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı.  

 Dr. Recep Şeker: “Ahilik Haftasını Kutluyorum”

Şeker mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Ahilik geleneği; Ahi Evran Veli tarafından 13. Yüzyılda Anadolu’da temelleri atılmış, birliği, refahı, toplum düzenini sağlayan ve halkın maddî, manevî tüm ihtiyaçlarına cevap verecek tarzda teşkilatlanmış; dürüstlük, sevgi, hoşgörü, dostluk, yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerini yıllarca sergileyerek üretenin, emeğin, helal kazancın ve dürüst yönetimin simgesi olmuştur.
Ahilik Teşkilatı; Anadolu Türklüğünü sosyal, ekonomik ve kültürel yönden etkilemiş toplumun yapısında adeta kurumsallaşarak önemli bir yer edinen, topluma yön veren ve etkileri günümüze kadar ulaşan bir teşkilattır.
Türk toplumuna siyasi, ekonomik ve kültürel yönden önemli bir dinamizm kazandıran Ahilik; kurucusu Ahi Evran Veli’nin ticaret ahlakına, dayanışmaya ve paylaşmaya dayanan ilkeleri günümüzde de esnaf ve sanatkârlarımıza yol göstermeye devam etmektedir. Yine bugün ülkemiz ekonomisinin temel taşı olan esnaf ve sanatkârlarımız bu mirası devam ettirmekte ve gelecek nesillere aktarmaktadırlar.
Ahilik Teşkilatı’nın kurucusu Ahi Evran-ı Veli'yi rahmet ve minnetle yâd eder, bu haftanın Ahilik kültür ve değerlerinin yeniden hatırlanarak tazelenmesine vesile olmasını temenni eder, ilimizin değerli esnaf ve sanatkârları başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızın Ahilik Haftasını kutluyorum” dedi.


 

karaman recep şeker garaman garamannet ahilik haftası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 “Daha Sağlıklı Bir Dünya İçin Eylemde Birleşmiş Bir Eczacılık”
“Daha Sağlıklı Bir Dünya İçin Eylemde Birleşmiş Bir Eczacılık”
 Mesai Saatleri Yeniden Düzenlendi
Mesai Saatleri Yeniden Düzenlendi