Zafer Bayramı’nın 100. Yılı Coşkuyla Kutlandı

Karaman'da 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 100. yıl dönümü coşkuyla kutlandı.

 Zafer Bayramı’nın 100. Yılı Coşkuyla Kutlandı

Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanında düzenlenen kutlama töreni saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Karaman İl Jandarma Komutanlığında görevli Astsubay Üstçavuş Arzu Daşdan: “Bugün tarihte emsali görülmemiş yurtseverlik ve eşsiz kahramanlık zaferlerinden birisi olan 30 Ağustos Zaferinin 100'üncü yıl dönümünü heyecan ve gururla kutlamanın kıvancı içindeyiz. Büyük Türk milleti ve kahraman ordumuz, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, her karışı şehit kanıyla sulanmış, bin yıllık kutsal vatan topraklarımızı parçalayarak, milletimizin istikbal ve istiklalini hedef alan işgalci güçlere karşı, 26 Ağustos şafağında başlayan ve 30 Ağustos 1922'de muhteşem bir zaferle sonuçlanan başkomutanlık meydan muharebesi ile Türk milletinin makûs talihini yenerek, milletimizin bağımsız ve hür yaşama iradesi tüm dünyaya haykırılmıştır. 30 Ağustos zaferi; ölümüne vuruştuğumuz, emperyalizmi yendiğimiz, fedakârlığın, yiğitliğin, kahramanlığın şaha kalktığı, esaretin bittiği, bağımsızlığa ve özgürlüğe kavuştuğumuz, Anadolu'nun sonsuza kadar Türk yurdu olarak kalacağının belgesi, ebedi bekamızın, hürriyet ve İstikbalimizin ölümsüz abidesi olmuştur. Her safhası büyük bir ustalıkla hazırlanarak zaferle sonuçlandırılmış olan bu muazzam harekâtla; başkomutan Mustafa Kemal Atatürk'ün askeri taktik ve dehası, Türk ordusunun, Türk subay ve komuta heyetinin yüksek kudret ve kahramanlığı tarih sayfalarında asla unutulmayacak yerini almış, genç Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunda temel taşı olmuş ve dünyada diğer esaret altındaki uluslara da örnek teşkil etmiştir. 100 yıl önce, sayı, silah ve teknoloji olarak kendisinden çok üstün olan düşman karşısında, yüreğindeki vatan sevgisi, sarsılmaz iradesi ve üstün cesaret ile milletini ve ülkesini, kanının son damlasına kadar koruyan Türk askerinin, bugün de bu uğurda aynı inanç ve azimle, canını seve seve feda edeceğinden hiç kimsenin şüphesi olmamalıdır. Bu kan, yine aynı kandır, bu ruh, yine aynı ruhtur. Büyük zaferin 100'üncü yılını kutladığımız bu süreçte, milletimizin göğsünü güven ve gurur duygularıyla kabartan Türk silahlı kuvvetlerimiz ve Jandarma Genel Komutanlığımız bu kıvanç tablosunun devam etmesi, milli birlik ve beraberliğimize yönelebilecek, bölücü terör başta olmak üzere, her türlü tehdide sarsılmaz bir irade ve kararlılıkla, tereddütsüz karşı koymaya ve bu emaneti ilelebet korumaya devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle bize bu büyük zaferi kazandıran büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, Cumhuriyetimizin ölümsüz muhafızları aziz şehitlerimizi saygıyla anar, kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunarım” dedi.
Kutlama konuşmasının ardından resmi geçit töreni düzenlendi. Mehteran takımının gösterilerinin ardından tören sona erdi.
Kutlama törenine Karaman Valisi Tuncay Akkoyun, AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker, CHP Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver, Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, Cumhuriyet Başsavcısı Ali İhsan Akdoğan, İl Emniyet Müdürü Ayhan Taş, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kemal Önder Demirkollu, Baro Başkanı Av. Oktay Yılmaz, siyasi parti il başkanları, daire müdürleri, askeri ve mülki erkan ve vatandaşlar katıldı. 

karaman zafer bayramı kutlama garaman garamannet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 “Daha Sağlıklı Bir Dünya İçin Eylemde Birleşmiş Bir Eczacılık”
“Daha Sağlıklı Bir Dünya İçin Eylemde Birleşmiş Bir Eczacılık”
 Mesai Saatleri Yeniden Düzenlendi
Mesai Saatleri Yeniden Düzenlendi