Mustafa Karakaş Güven Tazeledi!

Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonuna (HAK-İŞ) bağlı Hizmet İş Sendikasının 6'ıncı Olağan Kurulunda mevcut başkan Mustafa Karakaş güven tazeledi.

 Mustafa Karakaş Güven Tazeledi!

Mustafa Karakaş ise yaptığı konuşmasında: “Ekmeğini eliyle, alnının teriyle kazanan; zorlu şartlarda sürdürdüğü hayat mücadelesine hak arama mücadelesini de ekleyen vefakâr mesai arkadaşlarım, dayanışmanın, kardeşliğin, hoşgörünün diyarı; misralarında kalp kırmamayı, hak yememeyi, cömert ve yardımsever olmayı ilmek ilmek İşleyen Yunus Emre'nin memleketi Karamanımıza hoş geldiniz, şeref verdiniz. Genel kurulumuzun hak ve emek mücadelesinin bayraktarlığını yapan Hizmet-İş Sendikamıza, işçi kardeşlerime ve kıymetli ailelerine hayırlar getirmesini diliyor; birlik ve beraberlik içerisinde çalışmayı, üretmeyi ve daha da büyümüş bir Hizmet-İş ailesi olarak nice genel kurullar yapmayı bizlere nasip etmesini Yüce Mevla'dan niyaz ediyorum. 1999 yılında Hizmet-İş Sendikamızı Karaman Belediyesi'ne davet ederek şehrimizi bu kutlu kervana dâhil eden o dönemki arkadaşlarımız ve Değerli Belediye Başkanımız Halil İbrahim Gülcan Beyefendiye, kendisinden sonra görev yapmış olan Ali Kantürk, Kamil Uğurlu, Ertuğrul Çalışkan Başkanlarımıza ve şu anda yürüttüğümüz mücadeleye omuz veren, birlikte çalışıyor olmaktan büyük onur duyduğumuz Karaman Belediye Başkanımız Savaş Kalaycı beyefendiye, Ermenek, Ayrancı, Güneyyurt, Sarıveliler, Akçaşehir Anamur, Bozyazı, Gülnar, Mut, Silifke, belediye başkanlarımıza da şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca Sendikamızın hak arama mücadelesinde bizlerden desteğini esirgemeyen siyasi partilerin çok değerli il ve ilçe başkanlarına, değerli yöneticilerine teşekkür ediyorum.
O günden bugüne kadar ahirete intikal etmiş tüm üyelerimize ve Ermenek maden faciasında yaşamlarını yitiren işçi kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyor, emekli olmuş büyüklerimize de sağlık ve afiyetler temenni ediyorum.
Devraldığımız bu bayrağı daima yüksekte tutmak ve daha da yukarılara taşımak için gecemizi gündüzümüze katacağız. Yılmadan, durmadan, duraksamadan koşacağız. Kavgayla değil, sevgi saygı ve diyalogla hak arama mücadelemizi sürdüreceğiz. Halini sormadığımız, derdine deva olamadığımız tek bir işçi kardeşimiz bile kalmayana dek çalışacağız ve başaracağız.
Bu vesile ile emeğinin, bileğinin, alın terinin hakkını arayan tüm işçi kardeşlerimi bu büyük ve kutlu aileye dâhil olmaya, Hizmet İş Sendikamızın saflarına katılmaya ve birlikte daha da güçlü olmaya davet ediyorum. Ve şiarı misafirperverlik, hoşgörü ve yardımlaşma olan bu şehrin sembolü haline gelmiş bir sözle konuşmamı noktalamak istiyorum. Kapımız açıktır girene, Lokmamız helaldir yiyene” dedi.

Genel kurula HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, MHP Karaman İl Başkanı Mahmut Ünüvar, önceki dönem belediye başkanları, sendika başkanları ile davetliler katıldı.

 

hak iş mustafa karakaş garaman garamannet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 “Daha Sağlıklı Bir Dünya İçin Eylemde Birleşmiş Bir Eczacılık”
“Daha Sağlıklı Bir Dünya İçin Eylemde Birleşmiş Bir Eczacılık”
 Mesai Saatleri Yeniden Düzenlendi
Mesai Saatleri Yeniden Düzenlendi