Sarı: “Gençlik Fesleğen Gibidir Dokundukça Koku Verir”

Karaman ÖNDER İmam Hatipliler Derneği tarafından ‘Geleneksel Mezunlar Buluşması' etkinliği düzenlendi.

 Sarı: “Gençlik Fesleğen Gibidir Dokundukça Koku Verir”

Karaman ÖNDER İmam Hatipliler Derneği tarafından her yıl düzenlenen ‘Geleneksel Mezunlar Buluşması’ etkinliği Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirildi.
Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program akabinde saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla devam etti.
Programda bir konuşma yapan Karaman ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Başkanı Mehmet Sarı, derneğin 2009 yılında kurulduğunu ve gün geçtikçe büyüyerek çınar haline geldiğini vurguladı.
Sarı, konuşmasının devamında şunları kaydetti:
“Gönül diyarından gönüller fethine çıkan tuzakları aldırış etmeden aşk ve şevk ile zorluklara karşı sebatla göğüs geren, Necip Fazıl’ın tabiriyle kim var denildiğinde tereddüt göstermeden sağına soluna bile bakmadan imanından aldığı sabır güç gözlerindeki coşku ve davranışlarında ki ahlakı, fazileti, duruşu asaleti ile ben varım diyebilen karanlığı iman ve ilim cenderesinde eritecek cehalete dur diyecek insanlığın sadrına şifa olabilecek ruh: İmam hatip ruhudur.
Üstat Necip Fazıl diyor ki: Tomurcuk derdinde olmayan ağaç odundur. Ve manevi büyüklerimizin yetiştirmiş olduğu bu tomurcuklar zamanla fidan oldular, ağaç oldular, çınar oldular. Şimdi bizlerde onların gölgesi altında hizmet etmeye çalışıyoruz.
Kıymetli büyüklerim, kardeşlerim: Bilin ki bizden beklentilerinizin olduğunu biliyoruz. Bizler yükümüzün de bize verilen emanetinde farkındayız. Bu emanet her ne kadar ağır olsa da hareket ettiğimizi bilmenizi istiyoruz. 2009’da samimiyetle büyüklerimizin kurduğu bu dernek büyüdü ve çınar oldu. Kurumsallaştı komisyonlarla genişledi ve Türkiye ‘de öncü oldu. İlk yola çıktığımızda neler yapabiliriz diye günlerce düşündük. İyi bir ekip oluşturduk. Bu ekiple günlerce beyin fırtınası gerçekleştirdik. Ve bir sloganımız oldu.
Gönüllü hareket ve kurumsal çalışma zamanla derneğimizi kurumsallaştırdı, ulusallaştırdı. Programlarımızla yaptığımız icraatlarla hep önde, örnek ve önder oldu. Bu güzellikler Karaman Önderi zirveye taşıdı. O zirve bizlere Önder genel merkez yönetim kuruluna yükseltti.

karaman önder garaman garamannet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 “Daha Sağlıklı Bir Dünya İçin Eylemde Birleşmiş Bir Eczacılık”
“Daha Sağlıklı Bir Dünya İçin Eylemde Birleşmiş Bir Eczacılık”
 Mesai Saatleri Yeniden Düzenlendi
Mesai Saatleri Yeniden Düzenlendi