Hatipoğlu; “Biz Cumhur İttifakı Gibi Et İle Tırnak Değiliz, Yani Mezara Kadar Bir İttifakımız Yok”

İlimizin tecrübeli siyasetçilerinden İYİ Parti Karaman İl Başkanı İsmet İlmi Hatipoğlu gazetemize değerlendirmelerde bulundu. Karaman ve ülke gündemi

 Hatipoğlu; “Biz Cumhur İttifakı Gibi Et İle Tırnak Değiliz, Yani Mezara Kadar Bir İttifakımız Yok”

İSMET HATİPOĞLU KİMDİR?
1963 yılımda Karaman’da doğdum. Karaman’ın yerli bir ailesine mensubum. İlkokul, ortaokul ve liseyi Karaman’da tamamladım. Edirne’de askerlik hizmetimi tamamladıktan sonra 1985 yılında ilimizin fabrikalarının birinde işe başladım. 1989’da Karaman vilayet olunca o zamanki adıyla Köy Hizmetleri şimdiki adıyla İl Özel İdaresi Müdürlüğünde teknisyen olarak çalıştım, 2014 yılında da emekli oldum. 1988 yılında evlendim 1 kız 2 erkek çocuk babasıyım. Milliyetçi Çalışma Partisi’nin (MÇP) kuruluşunda ve ilçe teşkilatında görev aldım. Karaman il olduktan sonra il teşkilatlarında görev aldım. 1997 yılında Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Karaman İl başkanı oldum. 2009 yılında belediye başkan adayı oldum daha sonra tekrar il başkanı seçildim. Sonra 2015 yılında il başkanlığını bıraktım. 2017 yılında İYİ Parti’nin kuruluş çalışmalarında görev aldım ve 2017 yılının Eylül ayında kurucu il başkanı olarak görev aldım. 2018 milletvekili seçimlerinde İYİ Parti’nin milletvekili adayı oldum. Sonra tekrar yine genel merkezimizin tasvibiyle il başkanı olarak atandım, arkasından kongre yapıp tekrar il başkanı oldum. Halen İYİ Parti Karaman İl Başkanlığı görevimi yürütmekteyim. Türk sanat müziği dinlemeyi seyahat etmeyi severim.
SİYASETLE UĞRAŞTIĞINIZ SÜREÇTE AİLENİZE VAKİT AYIRABİLİYOR MUSUNUZ?
Siyasetle uğraşan herkes gibi, benimde biraz daha fazla olmak kaydıyla aldığım sorumluluğu yerine hakkıyla getirmek adına ilk taviz verdiğimiz, ilk ilgiliyi azalttığımız yer ailemiz oluyor. Bütün siyasetçiler için hemen hemen aynı şey geçerli ama her şeyi yerli yerinde yapmak adına gayretimiz oluyor. Siyasetçinin çok fazla ailesiyle ilgili sosyal hayatı olmuyor, zamanının büyük bir kısmını sorumluluk alanına ayırmak gibi mesuliyeti ve zorunluluğu oluyor.
NEDEN SİYASET?

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 “Daha Sağlıklı Bir Dünya İçin Eylemde Birleşmiş Bir Eczacılık”
“Daha Sağlıklı Bir Dünya İçin Eylemde Birleşmiş Bir Eczacılık”
 Mesai Saatleri Yeniden Düzenlendi
Mesai Saatleri Yeniden Düzenlendi