Vali Akkoyun’dan Anne ve Babalara Net Mesaj!

Karaman Valisi Tuncay Akkoyun basın mensuplarıyla bir araya geldi. Burada anne ve babalara seslenen Akkoyun net bir mesaj verdi.

Vali Akkoyun’dan Anne ve Babalara Net Mesaj!

Karaman Valisi Tuncay Akkoyun, ilimizdeki basın mensuplarıyla tanışmak için Polisevinde toplantı düzenledi. Burada basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Akkoyun, uyuşturucu ile mücadele konusunda da anne ve babalara net bir mesaj verdi.

Kendisinin de bir baba olduğunu vurgulayan Akkoyun, konuşmasında şu sözleri yer verdi:

 

“Lütfen anneler babalar çocuklarınıza gerekli ilgiliyi gösterin. Çocuklarımızın sorunlarıyla birebir ilgilenin. Çocuklarınızla kendi aranızdaki mesafeyi açarsanız o araya maalesef art niyetli kişiler girer. Çocuklarınızı kontrol edin, tavırlarında davranışlarında bir değişiklik olduğunda mutlaka bakın inceleyin. Bu anlamada bir sıkıntı varsa da gerekli tedbiri alın, alalım bizlerde destek olalım. Bunun dışında uyuşturucu maddeyle mücadele noktasında hem şahsi olarak hem de devletimizim biz verdiği görev ve sorumlulukla en ufak bir boşluk vermeyecek şekilde mücadele edeceğiz. Bunlar okul önü olur, okulun arkası olur cadde olur sokak olur Pazar olur. Miktarı ve gramı fark etmezsiniz en sert şekilde mücadele edeceği. Kanunların bize verdiği yetkinin sınırlarını zorlayacağız. En üst seviyede gerekli tedbirleri alacağız. Ama bizim en büyük destekçimiz elbette ki aileler olacaktır. Lütfen ailelerimiz çocuklarına dikkat etsinler. Bugün gündemde olan bazı uyuşturucu maddelerle ilgili lütfen bilinçli olsunlar. Yani çocuklarını tavırlarında, davranışlarında bir değişiklik olduğu zaman mutlaka ilgilensinler, gerekli görüldüğünde en yakın kamu kuruşuyla irtibata girsinler. Uyuşturucu madde temin eden, kullandıran kim olursa olsun dediğim gibi biz sonuna kadar ve en sert mücadele şekilde edeceğiz. Birkaç gün içerisinde de gerekli operasyonlarımız oldu. Bugünde bağımlılıklar mücadele ile ilgili toplantımız var. Bu toplantıda da bütün kurumlara sorumlu oldukları alanlarla ilgili bir daha hatırlatmalar ve uyarılar yapılacaktır.”

vali akkoyun garaman garamannet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 “Daha Sağlıklı Bir Dünya İçin Eylemde Birleşmiş Bir Eczacılık”
“Daha Sağlıklı Bir Dünya İçin Eylemde Birleşmiş Bir Eczacılık”
 Mesai Saatleri Yeniden Düzenlendi
Mesai Saatleri Yeniden Düzenlendi