İsmail Atakan Ünver'in 1 Mayıs Mesajı

CHP Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayarak tüm emekçilerin gününü kutladı.

İsmail Atakan Ünver'in 1 Mayıs Mesajı

Ünver’in mesajı şu şekilde:

"Haksızlıkla mücadelenin, birlik olmanın, tek yumruk halinde dayanışmanın, işçilerin ve emekçilerin ortak haklarını simgeleyen ve emek mücadelesi tarihinde önemli bir yeri olan, alın terinin ve emeğin günü; ‘1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’ kutlu olsun.

Kazanılmış hakların bir sembolü olarak bayram havasında kutlanması gereken 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, ne yazık ki gerek çalışma koşulları gerekse çalışırken ve emekli olduktan sonraki sosyal hak ve kazanımların olması gerekenin çok altında bulunması nedeniyle, kutlamadan ziyade hak arayışlarının dile getirildiği bir gün haline gelmiştir. Pandemi nedeniyle birçok emekçi işini kaybetmiş, çalışanlar ise çok zor şartlar altında çalışmak zorunda kalmıştır. Öte yandan içinde bulunduğumuz ekonomik kriz ve ağır koşullar da işçi ve emekçinin hak kayıplarını artırmıştır.

Göstermelik tedbirlere ve sonu gelmeyen ekonomik reformlara karnı tok olan; hak, hukuk ve adalet ekseninde, refah içinde yaşamak isteyen işçi sınıfı, emeğin en yüce değer olduğunu unutan, milletin ekmek derdini küçümseyen, yoksulluğu katlayan saray hükümetine gereken dersi ve cevabı yapılacak olan ilk seçimde en gür sesi ile verecektir.

 

Bu düşüncelerle, Karamanımızdaki işçi ve emekçi kardeşlerimiz başta olmak üzere ülkemizdeki tüm işçilerin bu onurlu mücadelesini gönülden desteklediğimi, Cumhuriyet Halk Partisi olarak daima bu haklı mücadelenin yanında olduğumuzu ifade etmek isterim.

Tüm emekçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun!"

karaman chp milletvekili ismail atakan ünver garaman garamannet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konya Şeker’den Üreticiye Dev Destek
Konya Şeker’den Üreticiye Dev Destek
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlandı
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlandı