23 Nisan Coşkuyla Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nın 102'nci yılı tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de düzenlenen etkinliklerle coşkuyla kutlandı.

23 Nisan Coşkuyla Kutlandı

Program, çelenk sunma töreni ile başladı. Çelenk sunma töreninin ardından kutlama programı için TOKİ İlkokuluna geçildi.

Kutlama programına; Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık, Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, İl Emniyet Müdürü Ayhan Taş, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Mustafa Çetinkaya, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, daire müdürleri, okul yöneticileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

TOKİ İlkokulu bahçesinde düzenlenen kutlama programı İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Programın günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan yaptı.

"DAHA COŞKULU, DAHA HEYECANLI BİR ŞEKİLDE YİNE HEP BİRLİKTEYİZ"

Milletimizin Kurtuluş Savaşı süreciyle başlayan, kendi iradesiyle kendi tarihini yazdığı bir günün; Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının, 102'nci yılı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun diyerek konuşmasına başlayan İl Müdürü Mehmet Çalışkan, "Salgın sebebiyle gerçekleştiremediğimiz bayram programlarının özlemiyle, yeniden sizlerle buluşmanın heyecanıyla; düne göre daha coşkulu, daha heyecanlı bir şekilde, yine buradayız, yine biriz, yine hep birlikteyiz." dedi.

"DEVLETİN VE MİLLETİN BEKASI İÇİN, MİLLİ ŞUURLA HAREKET EDECEĞİZ"

 

Tarih boyunca, istiklal ve istikbal mücadelesinden, tüm zor şartlara rağmen, vazgeçmeyen bir neslin evlatları olduklarını ifade eden Mehmet Çalışkan, "Bugün de, devletin ve milletin bekası için, milli şuurla hareket edeceğiz. İçte ve dışta oluşabilecek düşmanlıklara, asla fırsat vermeyeceğiz. Dün, topraklarımızı ele geçirmek üzere ortaya konan düşmanlıkların, bugün de çeşitli isimlerle, sinsice oyunlarla aynı amaca hizmet ettiğini görüyor, biliyor ve yapılanları unutmuyoruz. Nasıl ki milletimizin dualarla açtığı meclisimiz, milletimizin sahiplenişiyle dirilişin habercisi olmuşsa, bugün de kendi öz değerleriyle yetişmiş, milli şuura sahip çocuklar ve gençlerimizle; bilimde, sporda, sanatta, hayatın her alanında yeni zaferler için çalışıyoruz." diye konuştu.

Programda öğrenciler tarafından okunan şiirler davetliler tarafından tam not aldı. Kutlamalar çerçevesinde öğrencilerin hünerlerini sergiledikleri folklorik ve müzikal gösteriler protokol üyelerine ve misafirlere keyifli dakikalar yaşattı.

Programda son olarak Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 102'nci yıldönümü nedeniyle düzenlenen kültürel alanlarda yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından hediyeleri verildi.

23 nisan karaman garaman garaamnnet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konya Şeker’den Üreticiye Dev Destek
Konya Şeker’den Üreticiye Dev Destek
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlandı
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlandı