TURKOVAC İlimizde Uygulanmaya Başlıyor!

Yerli koronavirüs aşısı TURKOVAC, Pazartesi günü Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde uygulanmaya başlayacak.

TURKOVAC İlimizde Uygulanmaya Başlıyor!

Karaman İl Sağlık Müdürü Dr. Adnan Kurşun, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın 12.01.2022 tarihinde yapılan Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısına ilişkin açıklamasında bilimsel verilerini paylaştığı.

Kurşun, Türk Bilim insanları tarafından geliştirilen ve Sağlık Bakanlığı tarafından ilimize gönderilen % 100 yerli Koronavirüs aşısı TURKOVAC’ın Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 7 Şubat ta uygulanmaya başlayacağını açıklayarak aşı zamanı gelen vatandaşları aşı olmaya davet etti.

Kurşun, yaptığı yazılı açıklamada: “Sağlık Bakanlığımızca ilimize gönderilen %100 yerli ve milli Koronavirüs aşımız TURKOVAC, 7 Şubat tarihinde Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanemizde uygulanmaya başlayacaktır.

TURKOVAC aşısı yaptırmak isteyen vatandaşlarımız, MHRS üzerinden randevu alarak; Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde aşılarını yaptırabileceklerdir.

TURKOVAC aşısı hiç aşı olmamış kişilere 1. Doz olarak, herhangi bir aşı ile 2 doz aşılanmış kişilere ise hatırlatma dozu olarak uygulanacaktır. TURKOVAC aşısı şuan sadece 18 yaş üzeri vatandaşlarımıza uygulanacaktır” ifadelerine yer verdi.

turkovac karaman turkovac garaman garamannet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konya Şeker’den Üreticiye Dev Destek
Konya Şeker’den Üreticiye Dev Destek
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlandı
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlandı