G20 Liderler Zirvesi Roma'da başladı! Erdoğan ve Biden'dan dikkat çeken kare

Dünyanın önde gelen 20 büyük ekonomisinin liderleri ve uluslararası kuruluşların temsilcilerini bir araya getiren G20 Liderler Zirvesi, başkent Roma'da başladı. Erdoğan ve Biden, aile fotoğrafı öncesi tokalaştı. Öte yandan, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'

G20 Liderler Zirvesi Roma'da başladı! Erdoğan ve Biden'dan dikkat çeken kare

G20 Dönem Başkanı İtalya'nın, Roma'daki Nuvola Kongre Merkezi'nde düzenlediği zirvenin açılışı, ev sahibi İtalya Başbakanı Mario Draghi'nin konuklarını karşılamasıyla yapıldı.

Draghi, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da aralarında bulunduğu konuklarını tek tek kapıda karşıladı.

thumbs_b_c_67e2ecfe67daef586ddd8ed69f1e4ec8

Başbakan Draghi ve konukları, daha sonra birlikte aile fotoğrafı çektirdi. Liderlerin toplu aile fotoğrafı öncesi Erdoğan ve Biden tokalaştı.

Liderler, daha sonra "Küresel ekonomi ve küresel sağlık" temalı birinci çalışma oturumuna geçti.

db7aa8cc56734fa7eed5812c02c9ef57

Zirvede, salgın döneminde ekonomik toparlanma, aşılama kampanyası ve salgın döneminde sağlığa ilişkin öne çıkan gelişmeler ele alınacak.

Zirve dolayısıyla başkent Roma'da geniş güvenlik önlemleri alındı. Zirvenin yapıldığı EUR semtinin önemli kısmı sivil trafiğe kapatıldı. Zirvede 5 bin 300 kadar emniyet mensubu görev yapıyor.

Öte yandan, bir grup çevre aktivisti genç, sabah erken saatlerde, zirvenin yapıldığı EUR semtini kent merkezine bağlayan ana arterlerden Kristof Kolomb Bulvarı'nı oturma eylemiyle trafiğe kapattı. Güvenlik güçleri eyleme müdahale ederek yolu trafiğe açtı.

e3b96beaec354ef7cb5e1d4612a31dae

İBRAHİM KALIN'DAN ERDOĞAN-BIDEN GÖRÜŞMESİ AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden arasındaki görüşmeye ilişkin, "Roma'da da olabilir, netleşecek" dedi.

Erdoğan ve Biden'ın Roma'daki zirvenin ardından BM İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi 26'ncı Taraflar Konferansı (COP26)'nın gerçekleşeceği Glasgow şehrinde bir araya gelebilecekleri de belirtiliyordu.

 

Kaynak: Mynet

bidenveerdogan g20 g20turkiye garaman garamannet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
“Yeni Basın Yasası Dayatmadır!”
“Yeni Basın Yasası Dayatmadır!”
REKTÖR NAMIK AK FARKINI GÖSTERDİ BAHAR ŞENLİKLERİ YAPILACAK DEDİ
REKTÖR NAMIK AK FARKINI GÖSTERDİ BAHAR ŞENLİKLERİ YAPILACAK DEDİ