Haber Sitemize Ulaşan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajlar

Haber Sitemize Ulaşan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajlar
15 Temmuz Hain Darbe Girişiminin yıldönümünde  AK Parti İl Başkanı Abidin Çağlayan bir basın açıklması yaptı.
 
 
15 Temmuz Hain Darbe Girişiminin 5. Yıldönümünde; Unutmadık, Unutturmayacağız
 
Tarih yapan ve tarih yazan büyük milletlerin büyük davaları ve insanüstü mücadeleleri vardır. Bu dava ve mücadeleleri, uğrunda ağır bedeller ödense de bütün dünyanın gıpta ile baktığı, tepeden tırnağa erdemle, cesaretle ve fedakarlıkla bezenmiştir. 
Darbeler açısından hafızası taze olan milletimizle birlikte, ezanları susturan darbelerden, darbecileri kahreden ve darbeleri püskürten salalara bizi ulaştıran Rabbimize nihayetsiz şükürler ediyoruz.
Aziz milletimizin her bir ferdi, 15 Temmuz'un simge ismi Ömer Halis DEMİR başta olmak üzere 249 Şehidimizin şahsında, kâfirlerin, zalimlerin ve hainlerin hanelerine düşen birer ateş, çağlara ve nesillere yol gösteren birer meşale, hiçbir hainin bir daha cesaret edemeyeceği bir kahramanlık destanı olmuştur. 
 
15 Temmuz  darbe gecesinin 5.Yıl dönümünde, milletimizin şeref ve istiklali için cennete kanatlanan başta 15 Temmuz şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle ve şükranla yâd ediyoruz.
Bu şanlı direniş sürecinde gazilik mertebesine erişen kahramanlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz. 
Adeta Çanakkale'de olduğu gibi yedi düvele göğsünü siper ederek, bu aziz vatanı yeniden vatan kılan necip milletimizi şükranla ve saygıyla selamlıyoruz. 
15 Temmuz Destanının yıldönümünde vatanımıza, milletimize, devletimize, dinimize kast eden hain terör örgütü ve işbirlikçilerini UNUTMADIĞIMIZI, UNUTMAYACAĞIMIZI ve UNUTTURMAYACAĞIMIZI!
Tüm dünyaya haykırıyoruz. 

BAŞKAN KALAYCI’NIN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ
MESAJI
Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik
Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, mesajında: “15 Temmuz günü hepimiz şahit olduk
ki; bu millet ülkesine, devletine, demokrasisine ve bağımsızlığına olan bağlılığını ortaya
koymuş, geleceğine sahip çıkmış ve bundan asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya bir kez
daha göstermiştir. Şüphesiz ki milletimizin bu cesareti ve iradesine sahip çıkma kararlılığı,
her türlü takdirin üzerindedir.
Kalpleri iman ve ülke sevgisiyle dolu olarak vatan, millet, bayrak, istiklal ve diğer
bütün mukaddes değerleri uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden tüm şehitlerimizi,
zaman içerisinde ebediyete irtihal etmiş gazilerimizi rahmetle ve saygıyla anıyor, hayatta olan
gazilerimize de Cenab-ı Hakk’tan sağlık ve hayırlı ömürler diliyorum. 15 Temmuz Demokrasi
ve Milli Birlik Günümüz kutlu olsun” dedi.

Ermenek Belediye Başkanı Atila Zorlu:

“Demokratik düzenimizi hedef alarak ülkemizin bekâsını, Devletimizin bölünmez bütünlüğünü milli birlik ve beraberliğimizi parçalamaya yönelik 15 Temmuz hain darbe girişiminin milli irade tarafından eşine az rastlanır bir kahramanlık örneğiyle bertaraf edilişinin 5’inci yılını hep birlikte idrak etmekteyiz.

Rengini şehitlerimizin kanından alan Ay Yıldızlı al bayrağımızın gölgesi altında sonsuza kadar hür ve bağımsız yaşamaya ant içmiş aziz milletimiz, ordumuzun sağduyulu vatanperver komutanları, askerimiz, polisimiz ve milletimizle bir bütün olarak hainlere karşı mertçe, dik durarak, tanklara karşı göğüslerini siper edip, canları pahasına hain kalkışmayı engellemiş ve devlet-millet bütünleşmesiyle tarihe altın harflerle nakşedilecek bir zafere imza atmışlardır.

Büyük Türk Milleti; nereden gelirse gelsin açıkça veya haince yapılan bütün saldırıları ve düşmanca kalkışmaları, 15 Temmuzda olduğu gibi, daima ortadan kaldıracak inanç, cesaret, iman ve kararlılığa sahip olarak hür, bağımsız ve aydınlık yarınlara doğru ilerlemeye devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Şanlı bayrağımızın dalgalandığı her karış toprak için demokrasi ve milli irade mücadelesinin bedelini canlarıyla ödeyen, vatanın birlik ve bütünlüğü uğruna canlarını feda eden aziz şehit ve kahraman gazilerimizi, minnet, şükran ve rahmetle yad ederken, çok kıymetli ailelerine sevgi ve saygılarımı sunuyor, Allah'ın bu millete bir daha böyle karanlık geceler yaşatmamasını diliyorum.”

Güneyyurt Belediye Başkanı Ahmet Arı’nın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli
Birlik Günü mesajı
Güneyyurt Belediye Başkanı Ahmet Arı 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik
Günü  münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
Başkan Arı mesajında; ‘’Bu gün haince yapılmak istenen darbe girişiminin
beşinci yılı. Tam beş yıl önce Fethullahçı Terör Örgütü mensuplarınca
demokrasimize, milli birlik ve beraberliğimize yapılmak istenen saldırı,
milletimizin dik duruşu sayesinde bertaraf edilmişti.  Ülkemiz üzerinde
kötü emelleri olanlar bilsinler ki geçmişte olduğu gibi gelecekte de 
Türk Milleti Vatanı ve Bayrağı için dik durmaya devam edecektir.
Geçmişte milletimizi bölmek, parçalamak isteyenler başaramadılar,
gelecekte de başaramayacaklar. Türk milletinin kalbindeki iman ile vatan
ve bayrak sevgisi asla tükenmeyecektir. Bütün bu manevi duygular ile
vatanı için canlarını feda eden şehitlerimizi şükranla yad ediyor,
gazilerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Demokrasimize, Milli
Birliğimize sahip çıkan Türk milletini saygıyla selamlıyorum.’’ dedi.

İYİ Parti Karaman İl Başkanı İsmet Hatipoğlu:

''Her ne olursa olsun tüm vatanadaşların eşit sayıldığı yönetim biçimi olan demokrasiye,'' ''Seçilmiş hükümete,'' ''Devlete, Millete'' karşı; organize olan ve devlet içinde devlete dönüşen bir yapının; hain bir şekilde darbe girişiminde
bulunan, Fettullahçı Terör Örgütünün gerçek yüzünü gördüğümüz 15 Temmuz tarihi, milletimiz tarafından asla unutulmayacaktır
ve de unutulmamalıdır. O geceyi (Tiyarto, kurgu v.s diyenler.) Sıradanlaştıranlarla, o geceyi siyasi emellerine alet edenlerin de
birbirlerinden farkları yoktur. Milletimizin azmi, kararlılığı ve cesareti sayesinde; Türk Milletinin, demokrasisini ve milli
birliğini nasıl savunduğunu; tüm dünyayla birlikte gördük. Bundan sonra, Türk Milletinin, milli birliğine ve demokrasisine el kaldırmaya ve saldırmaya kimsenin gücü yetmeyecektir.
O gece şehit düşenlere aynı zamanda bugüne kadar vatanı uğruna şehit düşenlere, Allah'tan rahmet diliyorum.
Tüm Gazilerimizi saygıyla anıyorum, hayatta olanlara Allah'tan şifa diliyorum.
Tüm Karamanlı hemşehrilerimin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününü kutlar, sağlık ve huzur diliyorum.”

İl Genel Meclis Başkanı Çayır:

“Bugün, devletimizin varlığını, milletimizin birliğini ve beraberliğini hedef alarak devletimizin bekasını parçalamaya yönelik, Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz hain darbe girişiminin beşinci yılında, Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde, milletçe tek yürek olup eşine az rastlanır bir kahramanlık destanı yazmış olmanın onur ve gururunu hep birlikte bir kez daha idrak etmenin mutluluğunu yaşamaktayız.

15 Temmuz gecesi, devlet kurumlarımızın içerisinde, devletimizden maaş alan hainler ve işbirlikçileri, milletimize, Cumhurbaşkanımıza, Türkiye Büyük Millet Meclisimize ve hükümetimize karşı haince ve alçakça bir darbe girişimine kalkışmışlardır. Ancak, alçakça darbe girişiminde bulunmaya çalışan hainlerin unuttuğu bir husus vardır ki; esarete yüzyıllar boyunca boyun eğmemiş Türk Milletinin Malazgirt gibi, Çanakkale gibi, Sakarya gibi adını tarihe altın harflerle yazdırdığı zaferlerinin olduğudur.

Türk Milleti, her sayfası kahramanlık öyküleriyle dolu şanlı tarihinden aldığı güç ve kuvvetle, dünya arenasında sonsuza kadar var olmaya devam edecektir. Rengini şehitlerimizin kanından alan ay yıldızlı bayrağımız dalgalanmaya ve minarelerden ezan sesleri yükselmeye devam ettikçe, tarihe ismimizi altın harflerle yazdırmayı sürdüreceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; birlik ve beraberliğimizin sonsuza kadar daim olması ve ülkemizin bu tür ihanetlerle bir daha karşılaşmaması dileğiyle, 15 Temmuz gecesi devletimizin bekası için canlarını feda ederek, şehadet şerbeti içen aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle, saygıdeğer ailelerini şükranla anıyor, milli iradeye ve demokrasimize sahip çıkan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Şanlı Türk Ordumuzu, Aziz Milletimizi ve Karamanlı vatandaşlarımızı saygıyla selamlıyorum.

Karaman Ticaret ve Sanayi Odası:

“Milli birlik, beraberlik, kardeşlik, demokrasi, hoşgörü, paylaşımcılık, yardımlaşma ve dayanışma; Ülkemizin sahip olduğu en önemli değerlerdendir. Bu müstesna değerlerimizin ışığında, yüce devletimiz ve asil milletimizin de gayretleri ile ülkemizin kalkınma ve gelişme trendinin büyük ivme yakaladığı aşikârdır. Ülkemizde her daim yoğun bir şekilde yaşadığımız milli ve manevi değerlerimiz ile ülkemizin kalkınma ve gelişme trendini hazmedemeyenler tarafından, ülkemizin ve aziz milletimizin birlik, beraberlik ve bütünlüğüne yönelik hain saldırılarla karşı karşıya kaldığımız hepimizin malumudur. Bu manada Türkiye, 15 Temmuz akşam saatlerinden itibaren tarihinin en kritik günlerinden birini yaşamıştır.

Menfur darbe girişiminin ilk haber alındığı andan itibaren Karaman Ticaret ve Sanayi Odası olarak kararlı bir duruş sergileyerek devletimizin ve milletimizin yanında olduk. Dün olduğu gibi bu gün de devletimizin birlik ve bütünlüğünü tehdit eden tüm terör örgütlerine karşı hukuk devleti ilkelerinden taviz vermeden, amansız bir şekilde mücadele edilecektir. Milletimizin huzuruna ve Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğüne yönelik yapılan bu alçakça girişimler hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır.

Ülkemizi, tarihinde görülmemiş bir karışıklık ve kargaşaya sürüklemek, Türkiye’yi iç savaş ortamına sokmak isteyenlere rağmen, milletimizin hiçbir güç odağına fırsat tanımayacağına olan inancımızla, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü”nde, “Demokrasi Şehitlerimizi” ve Vatan için canlarını feda eden tüm evlatlarımızı rahmetle anar, “şehit ve gazilerimizin yakınlarının” acılarını paylaşır, milletimize şükranlarımızı sunarız.”

15 temmuz mesajları garaman garamannet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konya Şeker’den Üreticiye Dev Destek
Konya Şeker’den Üreticiye Dev Destek
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlandı
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlandı