Karaman'dan Afrika'ya Yardım Eli

Karamanlı hayırseverler, Afirka’da su kuyusu açtı.

Karaman'dan Afrika'ya Yardım Eli

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Karaman ve Ayrancı Yardımlaşma Derneği Başkanı Mustafa Özkurt: “Yerinde müşahede etme fırsatımız oldu. Mevlamıza şükürler olsun organize ettiğimiz 1 haftalık Afrika Çat ziyaretimizi tamamladık.

Afrika programımızda hemşerilerimiz tarafından finanse edilen su kuyularının açılışı, Kuran-ı Kerim hediyesi, giyim kuşam ve gıda yardımları, şükür kurbanları kesilerek etlerinin ikramı gibi bir dizi güzelliği yerine getirerek sıcak yürekleri serinletmek ve ihtiyaç sahiplerinin yanında olmak nasip oldu. Karamanlı ve Ayrancılı hayırseverlerin, onların yanında olduklarını hissettirdik. Ne mutlu bizlere, bu bahtiyarlığı sizler adına yaşadık. Derneğimiz vesilesi ile çorak gönüllere destek olan dostlarımıza, tüm hemşehrilerimize teşekkür ederiz. Allah CC cümlenizden razı olsun.

Ziyaret ettiğimiz yerlerde insanların çok zor şartlarda yaşadığına; bizim çardak diye tabir ettiğimiz yerlerde kaldıklarına, ana baba sekiz on çocuk birlikte hayat mücadelesi verdiklerine, ulaşımın çok zor olduğuna; şehir merkezine 50/70 km arası gittiğimiz köylerde takriben araba ile 6 saat sürdüğüne, kuyu açtığımız yerlerde 2-3 km mesafeden yağmur göletinde biriken bulanık sulardan merkep, at gibi hayvanlarla getirip yeme, içme dahil temizliklerinde kullandıklarına şahit olduk, yerinde gördük.

Derneklerin, STK’ların başlıca iş ve işlevlerinden olarak bahsi geçen hizmetleri yapmakla gereğini yerine getirmiş olmak bizlere onur verdi, gurur verdi. Duygulanmamak elde değil. Şu anda bölgede kış ayı başlangıcı olmasına rağmen sıcaklık 40 derece 45 dereceyi görüyor. Mevlamız bölgede yaşayan kardeşlerimize kolaylıklar nasip etsin.

Ziyaret ettiğimiz; Kuyu açtığımız dört Köyden, Kuran'ı Kerim ulaştırdığımız, gıda ve giyim dağıtımı yaptığımız yerlerden tüm hemşehrilerimize selam ve hayır dualar getirdik. Üzerimizdeki bu emaneti sizlere tevdi eder, sağlıklı günler dileriz” dedi.

karaman garaman garamannet karaman haberleri karaman su kuyusu afrika su kuyusu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
“Yeni Basın Yasası Dayatmadır!”
“Yeni Basın Yasası Dayatmadır!”
REKTÖR NAMIK AK FARKINI GÖSTERDİ BAHAR ŞENLİKLERİ YAPILACAK DEDİ
REKTÖR NAMIK AK FARKINI GÖSTERDİ BAHAR ŞENLİKLERİ YAPILACAK DEDİ