Reklamı Geç
Advert

Köylülerin Elektrik İsyanı!

Karaman’ın Ayrancı ilçesine bağlı Ambar Köyündeki üreticiler, şikâyet üzerine elektriklerinin kesileceğinin bildirilmesi üzerine sert tepki gösterdiler.

Köylülerin Elektrik İsyanı!

Ayrancı’nın Ambar Köyündeki üreticiler, sulama amacıyla kullanılan kuyuların kaçak olduğu yönündeki şikayetler nedeniyle elektriklerinin kesileceğinin bildirilmesine üzerine yetkililere seslenerek sert tepki gösterdiler.

Ayrancı Barajından yılın sadece belirli dönemlerinde su alabilen üreticiler zamanla sulama amaçlı kuyu kazdırdı. Üreticiler bu kuyularda elektrik kullanmaya başlamaları üzerine, geçtiğimiz günlerde köye gelen Elektrik Dağıtım Şirketi yetkilileri, bazı şikayetlerin olduğu nedeniyle Pazartesi gününden itibaren elektriklerinin kesileceğini üreticilere bildirdi.

Elektrikleri kesilirse Ambar köyünde de belli sıkıntılar olacağını ifade eden üreticiler, yaptıkları açıklamada: “Bizlerin bir kuruş elektrik borcumuz yok. Tıkır tıkır paramızı ödüyoruz. Doğudakiler gibi kaçak elektrik mi kullanalım? Kuyuların başında silahla nöbet mi tutalım? Biz sayın Bakanımıza Milletvekillerimize, Valimize sesleniyoruz. Sorunumuza çözüm bulun. Bu yıl zaten pandemi. Kuraklık bizi yaktı. Bir darbe de siz vurmayın” diyerek tepkilerini gösterdiler.

köyüler isyan ambar garaman garamannet ayrancı ambar köy
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, AK Partili üyelere çay fırlattı
Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, AK Partili üyelere çay fırlattı
Randevusuz Aşı Uygulamasına Ara Verildi
Randevusuz Aşı Uygulamasına Ara Verildi