KOP Başkanı Şahin: “Türk Dili, Yüzyıllar Boyunca Mazlumun Gür Sesi Oldu”

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Mahmut Sami Şahin 13 Mayıs Türk Dil Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

KOP Başkanı Şahin: “Türk Dili, Yüzyıllar Boyunca Mazlumun Gür Sesi Oldu”

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Mahmut Sami Şahin, insanlık tarihi kadar geçmişe sahip, keder ve sevinçlerimizin aynası, duygularımızın sözcüklerle vücut bulduğu Türkçenin, Karamanoğlu Mehmet Bey’in 13 Mayıs 1277’deki; “Şimdengeru, divanda, dergâhta, bargâhta, mecliste ve meydanda Türkçeden gayri dil kullanılmaya’’ fermanı ile birlikte yeniden devlet dili olmasını sağlayarak, 744 yıldır olduğu gibi nice yüzyıllar boyunca mazlumun gür sesi olmaya devam edeceğini söyledi.

Türkçenin resmi dil ilan edişinin 744. Yılında bir tebrik mesajı yayınlayan KOP Başkanı Şahin; “Kelimelerinde adalet, tınısında asalet, hecelerinde büyük mana taşıyan Türk Dili’nin milli ve manevi bağlarımızın harcı, aile yapımızın anahtarı sosyal ve kültürel değerlerimizin ifadesi olduğunu unutmadan ve bozulmasına izin vermeden gelecek nesillere aktarılmasında her birimiz tek tek vazifeliyiz. Türk dilinin korunması ve gelişmesi için emek verenlere şükranlarımı sunar, 13 Mayıs Türk Dil Bayramını en kalbi duygularımla kutluyorum” diye konuştu.

garaman garamannet mahmut sami şahin kop
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KOSGEB’den Genç İstihdamına Büyük Destek
KOSGEB’den Genç İstihdamına Büyük Destek
Emekli Öğretmen Kadir Tuzcu Hakka Yürüdü
Emekli Öğretmen Kadir Tuzcu Hakka Yürüdü