Bayraç’tan Ozan Arif Mesajı

Zühtü Bahadır Bayraç, Ozan Arif’in ölüm yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Bayraç’tan Ozan Arif Mesajı

Bayraç, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“İki yıl önce 70 yaşında kanser hastalığı sebebiyle ahirete intikal etmiş olan, milliyetçi camianın ve Türk milletinin çok sevdiği Ozan Arif’in ölüm sene-i devriyelerinde adet haline gelmesini arzuladığımız “Ahde Vefa” anmalarımızı geçen yıl Aktekke Camiinde mevlid-i şerif okutarak gerçekleştirmiştik.

Ömrü milletine ve davasına hizmetle, çileyle geçmiş olan Ozan Arif yıllarca hem ülkemizde hem de dünyanın çeşitli ülkelerinde yaşayan Türklerin milli duygularının sesi olarak, binlerce yıllık ozanlık geleneğimizi 21.yy’ a taşımış, adeta çağımız Dede Korkut’u olmuştur.

12 Eylül karanlık darbesinden sonra yıllarca sürgün hayatı yaşamış, sürgünde bile ülkülerine, milletine hizmetten vazgeçmemiştir. Hakkı, doğruyu korkusuzca haykırmış ne cunta ne de başka güçler onu susturmaya vakıf olamamıştır. Halkın armağanı “Ozanlık” sıfatı onu siyaset üstü bir noktaya taşımıştır.

Samsun’da defnedilmiş olan Ozan Arif’ in kabri, geçtiğimiz ay vefat eden dava arkadaşı, dünyaca ünlü mimar Prof. Ahmet Vefik Alp tarafından tasarlanmış muhteşem bir anıt mezardır.

Ölüm yıl dönümü olan 13 Şubat 2021 tarihinde malum salgından dolayı bir program düzenleyememenin hüznünü yaşarken, sevenlerinden, başta Ozan Arif ve Prof. Ahmet Vefik Alp olmak üzere ahirete intikal etmiş olan tüm değerlerimiz için bir Fatiha Şerif istiyoruz.”

ozan arif ölüm yıl dönümü garaman garamannet zühtü bahadır bayraç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KOSGEB’den Genç İstihdamına Büyük Destek
KOSGEB’den Genç İstihdamına Büyük Destek
Emekli Öğretmen Kadir Tuzcu Hakka Yürüdü
Emekli Öğretmen Kadir Tuzcu Hakka Yürüdü