ŞEHİR PARKI’NDA ÇALIŞMALAR TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR

Şeyh Şamil Mahallesi’nde yapımına başlanan ve farklı sosyal alanlarıyla bölgeyi cazibe merkezi haline getirecek olan Şehir Parkı’nda çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

ŞEHİR PARKI’NDA ÇALIŞMALAR TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR
Karaman belediyesi tarafınca şeyh şamil mahallesi’nde atıl durumda bulunan alanı değerlendirmek üzere planlanan şehir parkı, tamamlandığında şehrin yeni çekim merkezi haline gelecek. Içinde; yürüyüş yolları, kamelyaları, amfi tiyatro, spor alanı, iki ahşap köprü, kafeterya, bisiklet ve kaykay pisti ile çocuk oyun alanlarının yer alacağı parkta ada ve iskelesi olan yapay bir gölette bulunacak. Parkı ziyarete gelenler, naturel taşlarla ve adacıklarla süslenmiş suni gölette deniz bisikletleriyle gezinti yapabilecekler. Ada içinde amfi tiyatro, gezinti yolları ve oturma alanları yer alacak. çocuklar ise; bisiklet ve kaykay pisti, çocuk oyun alanı ve yeşil alanlardaki küçük tepecikler içerisine gizlenmiş oyun alanlarında doyasıya eğlenebilecekler. 
        
        Yaklaşık 38 bin m² alan üzerine inşa edilen park; 10 bin m² yeşil alana, 8 bin m² suni gölete, 6 bin m² büyüklüğünde göl içinde adaya, kafeteryaya, sosyal donatılara ve öteki faaliyet alanlarına haiz olacak ve parkın tamamı dekoratif aydınlatmalar ile aydınlatılacak. çalışmalar yapay göl ve adanın yapılacağı alanda devam ederken, şehir parkı’nın 2021 yılı içinde tamamlanarak hizmete girmesi bekleniyor.
 
 
  
  
  
  
  
  
  
  
karaman belediyesi garaman garamannet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KOSGEB’den Genç İstihdamına Büyük Destek
KOSGEB’den Genç İstihdamına Büyük Destek
Emekli Öğretmen Kadir Tuzcu Hakka Yürüdü
Emekli Öğretmen Kadir Tuzcu Hakka Yürüdü