CHP'li Göktepe Belediyesi Nohut geliri öğrencilere ‘burs’ oluyor

CHP'li Göktepe Belediyesi Nohut geliri öğrencilere ‘burs’ oluyor

Belediyemiz öncülüğünde imece usulüyle boş araziye ekilen nohuttan elde edilen gelirin yüzde 80’i, yükseköğretim kurumlarında okuyan öğrencilerimize burs verilecek.

Belediye Başkanımız Mustafa Doğan tarafından, tarım ve hayvancılıkla geçimini sağlayan beldemizde başlatılan eğitim seferberliği meyvelerini vermeye başladı. İmece usulü ekilip elde edilen 5 ton nohut, “Göktepe Doğal” markasıyla İnternet üzerinden satışa sunuldu. Elde edilecek gelir yükseköğretim öğrencilerine burs olarak aktarılacak. Belediye Başkanımızın başlattığı bu eğitim seferberliğine birçok kurum ve kuruluş da destek oluyor. Elde edilen gelirin öğrencilere burs olarak aktarılacağını duyan birçok belediye ve kamu kurumu nohut almak için başvuru yapıyor.

AMAÇ GENÇLERE İYİ BİR GELECEK

Öğrencilere maddi, destek sağlamak amacıyla böyle bir proje başlattıklarını dile getiren Belediye Başkanımız Mustafa Doğan, “Belediye bünyesinde bir şirket kurduk. Beldemizde gönüllü kadınlar hasat edilen bu nohudu temizlediler, elediler. Bez torbalarda paketlendi. İnternet ortamında, ‘Göktepe Doğal’ ismiyle tanıtımını ve satışını yapıyoruz. Nohudumuz çok kaliteli, yayla nohudu. Hiçbir kimyasal gübre ve ilaç kullanılmadı. Alanlar oldukça memnun. İyi geri dönüşler alıyoruz. Ülkemizin her yerine satış yapıyoruz. Bu işe başlarken buradan elde edilen gelirin yüzde 80’nini beldemizin üniversite öğrencilerine burs olarak vereceğimizin sözünü vermiştik. Şimdi bunu yapıyoruz. Gençlerimizin iyi bir gelecek elde edebilmeleri için çorbada tuzumuz olsun istedik” dedi.

göktepe belediyesi garaman garamannet karaman göktepe mustafa doğan öğrencilere burs
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ZEMBİLLİ MAHALLESİ MUHTAR ADAYI ABDULLAH ER SEÇİMLERE HAZIR
ZEMBİLLİ MAHALLESİ MUHTAR ADAYI ABDULLAH ER SEÇİMLERE HAZIR
BELEDİYE EKİPLERİ ŞEHRİN DÖRT BİR TARAFINDA
BELEDİYE EKİPLERİ ŞEHRİN DÖRT BİR TARAFINDA