Abidin Çağlayan'ın '10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü' Mesajı

AK Parti Karaman İl Başkanı Abidin Çağlayan, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Abidin Çağlayan'ın '10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü' Mesajı

İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin insan hak ve özgürlükleri konusunda düzenlenmiş en önemli belgelerden olduğunu belirten Başkan Çağlayan, "Tüm insanların dil, din, ırk, cinsiyet ve yaş gibi farklılıklarıyla doğuştan eşit bir şekilde sahip olduğu hak ve özgürlükleri teminat altına alan ve 10 Aralık 1948 tarihinde Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi ülkemizde de 1949’da yürürlüğe girmiştir.

İnsan hakları insana yakışır, onurlu bir yaşam için gerekli olan değerlerdir ki bunların en önemlisi insanın yaşama hakkıdır.

Türkiye, insan hakları standartlarının en yüksek düzeye getirilmesi amacıyla son yıllarda birçok önemli adım atmıştır. Özellikle AK Parti iktidarımızda insanımızın tüm hak ve hürriyetlerden tam manasıyla istifade edebilmesi için çok kapsamlı reformlar gerçekleştirilmiştir.

Sadece kendi hakkı veya çıkarı için değil, başkalarının hakkı ve çıkarı için de mücadele edebilen, her türlü haksızlığa karşı onurlu ve dik durabilen sorumlu insanların ve kuruluşların çoğalması, hak ve hürriyetlerin dili, dini, ırkı, rengi, düşüncesi, cinsiyeti ne olursa olsun herkes için olduğu gerçeğinin tüm dünyaca kabul edilmesi dileğiyle tüm insanların 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Gününü kutluyorum" dedi.

garaman garamannet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KARAMAN MEDYA BASIN BİRLİĞİNDEN BABALAR GÜNÜNDE ANLAMLI ZİYARET
KARAMAN MEDYA BASIN BİRLİĞİNDEN BABALAR GÜNÜNDE ANLAMLI ZİYARET
MEDYA BASIN BİRLİĞİ'NDEN BABALAR GÜNÜ MESAJI
MEDYA BASIN BİRLİĞİ'NDEN BABALAR GÜNÜ MESAJI