AHMET KELEŞOĞLU KENT MÜZESİ İNŞAATI ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

AHMET KELEŞOĞLU KENT MÜZESİ İNŞAATI ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Geçtiğimiz aylarda başlanan Ahmet Keleşoğlu kent müzesi inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Selçuk Ecza Deposu ve Ermenek Belediyesi işbirliği ile yapılan proje; 9345 metrekare inşaat alanına sahip ve 25 milyon TL ye mal olacak. Proje kapsamında bina içinde 4958 metrekare 2 katlı kapalı otopark, 3932 metrekare müze alanı ile restoran ve kafelerin yer aldığı bir rekreasyon alanı ve idari binadan oluşuyor.

Yapılacak olan 2 katlı kapalı otopark alanı, İlçemizde son yıllarda büyük sorun haline gelen otopark sorunu ile ilgili geleceğe yönelik tahminler yapılarak önümüzdeki yıllar içinde Ermenek’in otopark ihtiyacı göz önünde tutularak oluşturulmuştur.

  1. ve 4. kattaki "kronolojik zaman tüneli şeklindeki müze alanı " sayesinde Taşeli bölgesinin arkeolojik ve etnografik eserlerinin saklandığı, korunduğu; müzemiz olmadığı için Karaman ve Konya'daki müzelerde sergilenen eserlerimiz yeniden Ermenek’e kazandırılacaktır.

5 ve 6.katta yer alan idari bina da I.TBMM binası örnek alınarak tasarlanmış olup, yaklaşık 13000 metrekare alanı kapsayan proje bittiğinde Ermenek baraj gölüne  nazır muhteşem bir peyzaj alanı restoran ve kafeteryalardan oluşan bir eser  kazanmış olacaktır. Yapılacak olan müzenin ilçemize hayırlı olmasını diler, emeği geçenlere teşekkür ederiz. 

ahmet keleşoğlu müzesi ermenek karaman garamannet garaman
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KARAMAN MEDYA BASIN BİRLİĞİNDEN BABALAR GÜNÜNDE ANLAMLI ZİYARET
KARAMAN MEDYA BASIN BİRLİĞİNDEN BABALAR GÜNÜNDE ANLAMLI ZİYARET
MEDYA BASIN BİRLİĞİ'NDEN BABALAR GÜNÜ MESAJI
MEDYA BASIN BİRLİĞİ'NDEN BABALAR GÜNÜ MESAJI