KMÜ, Kalitede Sürekliliğini Koruyor

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Kalite Yönetim Sistemi ve Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi belgelerini yeniden aldı.

KMÜ, Kalitede Sürekliliğini Koruyor

Yükseköğretim Kalite anlayışı çerçevesinde ilk kez 2018 yılında ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi belgelerine sahip olan Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, kurumsallaşma politikalarını istikrarlı bir şekilde sürdürerek belgelerinin güncellenmesini sağladı. KMÜ'nün Kalite ve Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemleri, bir kez daha tescillendi.

Yeni yükseköğretim anlayışı çerçevesinde Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nin akademik ve idari yapılanmasını başarıyla sürdürdüğünü söyleyen Rektör Prof. Dr. Mehmet Akgül, "Özellikle pandemiyle birlikte ortaya çıkan yeni normalleşme sürecinde tüm kurum ve kuruluşlar için personel yönetimi, uzaktan çalışma modelleri, iş ve bilgi güvenliği başta olmak üzere kalite yönetim sistemleri ve kurumsallaşma adımları son derece önem kazanmıştır. Üniversitemiz kovid-19 öncesinde ve sonrasında gerek yönetim boyutunda gerekse tüm akademik ve idari birimlerindeki uygulamalarıyla uluslararası standartları yakalamak adına ciddi adımlar atmıştır. Bu bağlamda üniversitemizin 2019-2023 Stratejik Planı, kurumsallaşma ekseni çerçevesinde önemli göstergelere sahiptir. Yeni yükseköğretim anlayışı da özellikle dijitalleşmenin ve uzaktan öğretimin öne çıktığı Kovid-19 sürecinde bizlere Kalite ve Bilgi Güvenliği Yönetim Sisteminden asla ödün verilemeyeceğini ısrarla hatırlatmaktadır. Üniversitemiz, dijital dönüşümün yaşandığı ve bilgi güvenliğinin her geçen gün daha da önem kazandığı günümüz koşullarında yeni kurumsal süreçlere hazırdır ve bunu tescillemiştir. Üniversitemiz, Kalite ve Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi bağlamında kurumsal yapısını daha da güçlendirecektir. Sürece sahip çıkarak katkı veren tüm üniversitemiz personeline teşekkür ediyorum." dedi.

karaman garamannet kmu kmu kalite garaman rektör akgül
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Vergi, ceza ve harçlara yüzde 36,20 zam
Vergi, ceza ve harçlara yüzde 36,20 zam
ACİL MARKET ELEMANI ARANIYOR
ACİL MARKET ELEMANI ARANIYOR