KMÜ'den Gıda Mühendisliğinde Doktora Fırsatı

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde yeni bir doktora programı açıldı.

KMÜ'den Gıda Mühendisliğinde Doktora Fırsatı

KMÜ Rektörlüğünün teklifi ve Yükseköğretim Kurulunun kararı ile Fen Bilimleri Enstitüsüne bağlı olarak Gıda Mühendisliği Doktora Programı açılması uygun görüldü.

Gıda Mühendisliği Doktora Programının açılmasıyla birlikte KMÜ Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesindeki lisansüstü program sayısı 21'e yükselirken üniversitedeki toplam lisansüstü program sayısı da 71 oldu.

KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, yeni açılan Gıda Mühendisliği Doktora Programının hayırlı olmasını dileyerek “Gıda ve tarımda ülkemizin önemli şehirleri arasında yer alan Karaman'da Gıda Mühendisliği alanında yapılacak tezleri ve lisansüstü çalışmaları önemsiyoruz. Bu bakımdan ilk olarak 2017 yılında Fen Bilimleri Enstitümüz bünyesinde Gıda Mühendisliği Tezli Yüksek Lisans, 2019 yılında da İkinci Öğretim Tezli Yüksek Lisans Programlarını açmıştık. Bugün itibariyle açılan doktora programımızla bu alandaki bilimsel araştırmaları daha da üst boyuta taşımayı amaçlıyoruz. Üniversite olarak ilimizin potansiyellerini göz önünde bulundurarak ihtiyaç duyulan her alanda akademik varlığımızla kentimiz ve bölgemize katkı sunmaya devam edeceğiz." dedi.

kmu gıda mühendisliği garaman garamannet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ZEMBİLLİ MAHALLESİ MUHTAR ADAYI ABDULLAH ER SEÇİMLERE HAZIR
ZEMBİLLİ MAHALLESİ MUHTAR ADAYI ABDULLAH ER SEÇİMLERE HAZIR
BELEDİYE EKİPLERİ ŞEHRİN DÖRT BİR TARAFINDA
BELEDİYE EKİPLERİ ŞEHRİN DÖRT BİR TARAFINDA