Sitemize Ulaşan Kurban Bayramı Mesajları

Sitemize Ulaşan Kurban Bayramı Mesajları

Sitemize Ulaşan Kurban Bayramı Mesajları

Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık

Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı.

Işık, mesajında, “Birlik, beraberlik, kardeşlik ve dostluk duygularının en üst düzeyde idrak edildiği, yardımlaşma ve dayanışma duygularının yaşandığı ve yaşatıldığı, millet olarak güçlü bağlarla sahip olduğumuz birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin daha da pekişmesine zemin oluşturan Kurban Bayramına erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Bayramlar, dostluğu, barışı, huzuru, geleceği, soframızı, mutluluğumuzu, hüznümüzü, yalnızlığımızı paylaştığımız, birlik ve beraberliğimizi en sıcak şekilde hissettiğimiz mübarek ve mukaddes günlerdir.

Valiliğimiz, vatandaşlarımızın Kurban Bayramı'nı huzur ve güven içinde geçirmelerini sağlamak amacıyla gerekli hazırlığı yapmış ve her türlü tedbiri almıştır. 

Sizlerden alınan tüm kararlara ve görevlilerin ikazlarına uymanızı seyahate çıkacak vatandaşlarımızdan trafikte azami derecede dikkatli olmalarını ve trafik kurallarına riayet etmelerini, her bir trafik kuralının en az bir hayat kadar değerli olduğunun bilinci içerisinde sevdikleriyle kazasız, sağlıklı ve huzurlu bayramlar geçirmelerini temenni ediyorum.

Bilindiği üzere, tüm dünyayı saran koronavirüs salgınına karşı ülkemiz genelinde mücadele tüm alanlarda sürdürülmektedir. Bu zor günleri, birlik ve beraberlik içerisinde atlatacağımıza yürekten inanıyorum. Bizlere düşen ise, her zaman coşkuyla kutladığımız bayramımızı gelecek yıllarda yine aynı heyecan ve coşkuyla kutlayabilmemiz için başta maske kullanımı, sosyal mesafe, temizlik konusundaalınan tedbirlere hep birlikte uymaktır.

Bu duygularla ilimizde görev yapan bütün kamu görevlileri ve aileleriyle Karamanlı hemşerilerimin Kurban Bayramını kutluyor, sevgi ve kardeşlik duygularının coşkuya dönüştüğü bu mübarek günlerin ülkemize ve tüm insanlığa barış, huzur ve esenlik getirmesini diliyorum” dedi. 

KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Rektör Akgül, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bayramlarımız saygı ve sevginin, vefanın, sadakatin ve fedakârlığın simgesi olarak milletimizin benliğine işlemiş özel günlerdir. Kurban Bayramı ise kardeşlik bilincimizi diri tutma ve aramızdaki dayanışmayı pekiştirme vesilesi olarak gördüğümüz, aynı zamanda muhtaç kardeşlerimizin evlerine mutluluk taşıdığımız bir gönül kazanma seferberliğidir. 

Dinimizin emrettiği bir ibadet olmasının yanı sıra bizlere imkanlarımız ölçüsünde paylaşmayı, bu paylaşımı yaparken dünyevi duygularımızdan arınmayı ve tam anlamıyla birlik olabilmeyi hatırlatan Kurban Bayramı, hiçbir karşılık beklemeksizin ve insanlar arasında hiçbir ayrım yapmaksızın verebilmeyi öğretir.

Tek başına yaşandığında anlamını yitiren, ancak milletçe manevi bağların pekiştirilerek bir ibadete dönüştüğünde gerçek manasına kavuşan Kurban Bayramı, bu yıl daha anlamlı bir iklimde eda edilecek. Zor günler geçirdiğimiz ve halen etkilerini yakından hissettiğimiz salgın döneminin ardından yaşayacağımız bayram, bizlere hayatın anlamını bir kez daha düşünme fırsatı sunacaktır. 

Yaşantımızı büyük ölçüde kısıtlamak zorunda kaldığımız bu dönemde bir arada olabilmenin; mutluğumuzu, heyecanımızı ve üzüntümüzü paylaşabilmenin önemini en iyi şekilde idrak etme fırsatı bulduk. Şimdi yaşanan zorlukları unutmadan, geleceğimizi de tehlikeye atmadan devlet yetkililerinin belirlediği önlemler çerçevesinde bir bayram geçirmek bizlerin en büyük sorumluluğudur. Fevri davranışlardan uzak, en ufak bir sorumsuzluğun bile başta yakınlarımız olmak üzere milletimiz için büyük sağlık sorunlarına yol açacağı gerçeğinden hareketle bayramımızın sağlık, mutluluk ve huzur içinde geçmesini diliyorum.

Kurban Bayramının güzel günlerin müjdecisi olması, ülkemizin birlik ve beraberliğine katkı sunması, İslam âleminde ve tüm dünyada huzur, güven ve bereketin yaygınlaşmasına vesile olması temennisiyle başta Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ailesi olmak üzere milletimizin ve tüm İslam aleminin bayramını kutluyorum.”

AK Parti Karaman İl Başkanı Abidin Çağlayan

Dini ve milli inançlarımızı örf ve adetlerimizle süsleyip, geçmişten devraldığımız mirası zenginleştirerek, geleceğe taşıdığımız, hoşgörünün ve yardımlaşma duygularının en güzel örneklerinin sergilendiği yüzyıllar boyu özenle örülmüş değerlerimizin yaşatılması ve kuşaktan kuşağa aktarılmasını sağlayan  sevgi  ve  hoşgörü  günleridir  bayramlarımız.

COVID-19 salgını ve yaşadığımız hassas süreçle ilgili bu bayramda da üzerimize düşen bireysel ve toplumsal sorumluluklarımızı yerine getirerek sosyal mesafe ve maske kurallarına uymaya özen göstererek  hem kendimizi  hem de  sevdiklerimizi  koruyalım.

Bayram süresince görevi başında olacak olan  güvenlik  ve  asayiş  ekiplerimize,  sağlık  görevlilerine,  kamu  ve  özel  kurum  çalışanlarına  şimdiden  kolaylıklar  diliyorum.

Başta Karamanlı hemşerilerim olmak üzere ülkemin ve İslam âleminin Kurban Bayramını kutlar bu mübarek günlerin insanlığa  huzur,  sağlık  ve  mutluluk  getirmesini  Rabbimden  niyaz  ediyorum.

CHP Karaman İl Başkanı Mustafa Cem Kağnıcı

İslam alemi için çok önemli olan, paylaşmayı, kardeşliği, birliği ve beraberliği pekiştirdiğimiz Kurban Bayramı’na kavuştuk. Kurban ibadeti imkanı olan ile olmayanı birleştiren, paylaşmamızı sağlayan ve kardeşliğin pekiştiği bir ibadettir. Dünya’nın ve ülkemizin zor günler yaşadığı bugünlerde Hac ibadetini Covid-19 virüsü sebebiyle bu yıl vatandaşlarımız yapamamıştır. Bu buruk duygular ile Kurban Bayramımızı kutlayacağız. Covid-19 virüsü sebebiyle tüm hemşerilerimin bütün kurallara uymaları ve önlemleri uygulamaları çok büyük öneme sahiptir. Sevdiklerimizin sağlığı için gereken önemi hep birlikte verelim ve mücadelemize devam edelim.

Ülkemizde gıda güvenliğinde yetkili otorite olan Tarım ve Orman Bakanlığı‘nın yakın zamanda kamuoyu ile paylaştığı taklit ve tağşiş yerlerinin fazlalığı gıda sektöründeki sorunları bir kez daha gözler önüne sermiştir. Sektörde kayıt dışı ve merdiven altı üretim olması, işletmelerde yeterince teknik eleman çalıştırılmaması ve yeterli düzeyde denetimlerin yapılamaması nedeniyle sektörde sıkıntılar yaşanmakta bu da halk sağlığını olumsuz etkileyebilmektedir. 

Bütün bunlara ek olarak toplumsal ilişkilerin Covid-19 nedeniyle kısıtlandığı ve bayram nedeniyle ekstra önlemlerin alınacağı Kurban Bayramı’nda da gıda güvenliği daha çok önemsenmelidir. Özellikle bayramın yaz aylarına gelmesi nedeniyle hijyen koşullarına daha fazla dikkat edilmesi gerekmektedir.

Konu hakkında İl Başkan Yardımcımız Gıda Mühendisi Gizem Şahin değerli hemşerilerimizi bazı konularda uyarıp, tavsiyelerde bulunmakta; 

 “Kurbanlık etin yoğun tüketileceği bayram günleri ve sonrasında, tüketicilerin daha bilinçli ve duyarlı olması gerekmektedir. Et, yapısı ve hayvansal kökenli hastalıklar, veteriner tıp ürünleri olarak adlandırılan kimyasallar hem kesim hem de kesim sonrasındaki hijyen sorunları nedeniyle her zaman riskli kabul edilen bir üründür. Kesim öncesi ve sonrasında gerekli kontrollerin yapılması, kesim hijyeninin sağlanması ve sonrasında etin güvenli yollarla tüketiciye ulaşması amacıyla her aşamada risklerin kontrol edilmesi son derece önemlidir. Kurban bayramında çok sayıda kesim yapılması kimi zaman uygunsuz koşullarda kesim yapılmasına neden olmakta, bu durum etin kesim sonrasında muhafazası ve tüketimi açısından daha fazla riskli duruma gelmesine neden olmaktadır. Bu nedenle kesimin yetkililerce gösterilen noktalarda yapılması, sağlıklı hayvanların seçilmesi ve tüketilecek noktaya kadar etin muhafazası önem kazanmaktadır. 

• Buzdolabında dondurulmadan muhafaza edilen kurban eti, bütün veya parça olarak en fazla 3-4 gün,

• Kıyma gibi boyutu küçültülmüş ise bir gün içerisinde tüketilmelidir. 

• Dondurularak muhafaza (-18°C)  tercih edildiğinde, küçük porsiyonlar halinde bir kez dondurulmasına özen gösterilmeli, et çözdürüldükten sonra tekrar dondurulmamalıdır. 

• Hemen tüketilmeyecek et kavurma yapılarak da muhafaza edilebilir.

• Sakatat ile et aynı ortamda bulundurulmamalı ya da muhafaza edilmemelidir.

• Et, kesinlikle çiğ veya az pişmiş olarak tüketilmemeli, etin merkezi tam olarak pişene kadar (en az 70°C), ısıl işlem devam etmelidir.

Kurbanlık etin henüz kesim sıcaklığında iken buzdolabına poşet içinde veya hava alamayacak biçimde büyük parçalar halinde üst üste yığılması durumunda,  etin hava almayan kısımlarında çok kısa sürede (2 gün) bozulma ve kokuşma görülecek, tüketimi sağlık açısından risk oluşturacaktır. Böyle kısımlar kesinlikle tüketilmemeli, hayvanlara verilmemeli, çöpe atılmalıdır.

Güvenli gıdaya erişim koşulların sağlanması için her zaman olması gerektiği gibi; bu Kurban Bayramı boyunca da resmi denetimlerin etkin bir biçimde yapılması, kayıt dışı, kuralsız ve hijyenik olmayan girişimlere engel olunması konusunda tüm yetkili kurum ve kuruluşların birlikte hareket etmesi gerekmektedir.

Ülkemizde hayvancılıkta yaşadığımız sorunların çözüldüğü, üreticinin düşük maliyetler ile üretip tüketiciye güvenle ulaştırdığı, güvenli ürünlerin tüketildiği, pandemi sürecinin son bularak daha sağlıklı olduğumuz, kardeşliğimizin baki olduğu nice kurban bayramlarına ulaşmak umuduyla, tüm hemşerilerimin Kurban Bayramlarını en içten dileklerimle kutluyorum.

MHP Karaman İl Başkanı Mahmut Ünüvar

Milliyetçi Hareket Partisi Karaman İl Başkanı Mahmut Ünüvar, Kurban Bayramı nedeniyle bir tebrik mesajı yayımladı. Kurbanın, Allah’a manen yaklaşmaya, şükretmeye ve rızasını kazanmaya vesile olan bir ibadet olduğunu belirten Başkan Ünüvar, ‘’Kurban Allah yolunda fedakârlığın ve sadakatin sembolü, yüce dinimiz İslam’ın da şiarıdır. Bir samimiyet ve teslimiyet göstergesi olan kurban, Peygamber efendimizin uygulamasına tabi olmaktır’’ dedi. Kurban ibadetinde derin bir kulluk bilinci olduğuna dikkat çeken Başkan Ünüvar mesajında;

‘’Kurbanla mümin kişinin olgunlaşması amaçlanırken, paylaşarak toplumla yakınlaşması ve yakınlaştıklarına da kardeş olduğunu hissettirmesi açısından da için önemli bir fırsattır. Ayrıca dargınlıkların küslüğe dönüşmesi ve gönüller arasına mesafelerin koyulması da bayramla engellenir. Bayram birliğimizi, dirliğimizi pekiştirmek adına kucaklaşmamız için vesiledir ancak, salgın nedeniyle alınan kararları da unutmamalıyız. Ramazan Bayramı sonrası ilimizdeki vaka artışını hatırımızda tutmalı, aynı hataları tekrar etmemeliyiz. Bir sonraki bayramı; gönüllerin bayram yerine döndüğü, hasretlerin son bulduğu ve büyüklerin saygı-küçüklerin sevgiyle kucaklandığı bir bayram olarak geçirmek istiyorsak, bugünü hassas geçirmeliyiz.

Unutmayalım ki, kuralların dışına çıktığımız her gün bir sonraki bayramımızı, kaynaşmamızı ve kucaklaşmamızı kurban veririz. Her günümüzün bayram olması ve her anımızın sağlık-selametle perçinlenmesi dileği ile tüm hemşerilerimin mübarek Kurban Bayramı’nı kutlarım. Hemşerilerime huzur ve mutluluk diliyor, güzel bir bayram geçirmelerini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum’’ sözlerine yer verdi. İki bayram sevincini bir arada yaşadıklarını söyleyen Ünüvar mesajında ayrıca; ‘’Kurban Bayramı arifesinde aldığımız Karaman Belediyespor kulübümüzün 3. Lige çıktığı haberi, iki bayram sevincini bir arada yaşamamıza neden oldu. Bu vesileyle başkan, yönetici ve oyuncularımızı gönülden tebrik ediyor, 3. Lig yolculuğunda başarılar diliyorum’’ diye belirtti.

İyi Parti Karaman İl Başkanı İsmet İlmi Hatipoğlu

Yetimi, öksüzü, çaresizi ve imkanları olmayan insanları sevindirmenin adıdır bayramlar.

Birlik ve beraberliğimizi paylaşma duygusuyla bütünleştiren, kalplerin ve bedenin Allah’a adanmışlığının en güzel temsilidir Kurban Bayramı. Yaşadığımız hayat; bir iyilik yarışı olmalıdır ve bir iyilik yolculuğudur, yüzü gülen bir yetimin gözlerindedir bayramlar.

Bu vesile ile Aziz Türk Milletimizin ve tüm İslam Aleminin mübarek kurban bayramını en kalbi duygularımla kutluyorum, hayırlara vesile olmasını diliyorum.

 

AK Parti Karaman Merkez İlçe Başkanı Feyzullah Tunç

Hak yolunda  teslimiyet  ve  fedakârlığın  bir nişanesi olan Kurban Bayramı, kültür ve geleneklerimiz ile birlikte dini değerlerimizin bizlere yüklediği sorumluluklarımızı hatırlamak ve hayata geçirmenin en güzel vesilelerindendir. Yaşam serüveni içindeki bu sorumlulukların bilinci ile insan olma vasfının gereği olan bu inanç ve değerler bütününü yaşamak ve yaşatılmasına katkı sağlamak toplumda huzur ve ahengin devamlılığının teminatıdır.

Pandemi dolayısıyla  maske  ve  sosyal  mesafe  kurallara uyarak kendimizi, sevdiklerimizi ve çevremizdekileri  korumaya  özen gösterelim.

Başta Ülkemiz ve Karamanlı hemşerilerimiz olmak üzere tüm İslam âleminin Kurban Bayramını kutluyor,  hayırlara  ve  iyiliklere  vesile olmasını diliyorum.

 

Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ahmet Çelik ve Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gökhan Alkan 

Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ahmet Çelik ve Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gökhan Alkan Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladılar. Yüreklerin huzur bulduğu, gönüllerin coştuğu ve tebessümün bütün yüzlere konduğu bayram günlerinin, sevgi, saygı, dostluk ve kardeşlik bağlarının pekiştirilmesi için de eşsiz bir fırsat olduğunu dile getiren Başkanlar yayınladıkları mesajda;

Bizleri birbirimize yakınlaştıran, yardımlaşma ve dayanışma duygularının zirveye ulaştığı Mübarek Kurban Bayramı'na kavuşmanın mutluluğunu ve sevincini yaşıyoruz. Kurban birliktir, beraberliktir, bir araya gelmektir; bayramla hasıl olan manevi huzura hissedar olabilmektir. İnsana yakışan kardeşçe yaşamak ve kardeşinin elini samimiyetle tutabilmektir. Sevginin, Saygının ve hoşgörünün simgesi konumundaki bayramları, insanların birbirine yakınlaşması, kaynaşması, üzüntülerin yerini sevincin alması, kardeşlik ve dostluk bağlarının artması, birliğimizin daha da güçlenmesi için fırsat olarak değerlendirmeliyiz.

Ülkemizin ve bütün dünyanın Covid-19 ile mücadele ettiği şu zor zamanlarda Sevgimizi; Sevdiklerimizi korumak adına güzel sözler ve sevgi dolu gözler ile gösterelim. Maske ve sosyal mesafe kurallarından taviz vermeyelim.

Bu duygu ve düşüncelerle sevginin ve kardeşliğin temel taşlarını barındıran Kurban Bayramı'nın, milletimize birlik, beraberlik, barış ve mutluluk getirmesini temenni ediyor;  tüm milletimizin sevdikleriyle beraber sevgi ve muhabbet dolu bir bayram geçirmesini diliyoruz”  ifadelerine yer verdiler.

Karaman Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Çavaş

Karaman Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Çavaş ‘’Kurban Bayramı’’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Çavaş, mesajında şunları söyledi:

“Bayramlar birlik, beraberlik ve dayanışmanın güçlendiği, vefa ve merhamet duygularının en derinden yaşandığı çok özel günlerimizdir.

Hepimiz için büyük anlamlar taşıyan ve güzelliklerin bir arada yaşandığı bayramlar; eş, dost, akraba ve hastaları ziyaret etmek, çocukları sevindirmek, ihtiyaç duyan kişilere yardım etmek ve dargınlıkları gidermek için en güzel fırsatı sunmaktadır.  

Bayramlar, birliğimize ve bütünlüğümüze kast edenlere verilecek en güzel cevaplardır. Bu bayramda, kırgınlık ve küskünlüklerin sona erip, saygı ve sevginin öne çıkmasını temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle kardeşliğin, hoşgörünün, paylaşımın ve dayanışmanın daimi olduğu nice bayramlar diliyor, tüm İslam aleminin Kurban Bayramı’nı kutluyor, bayramın sağlık, mutluluk ve huzur dolu günler getirmesi dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum. ”dedi.

Karaman İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan 

Karaman İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan Kurban Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan yayınladığı mesajında; “Bereketin yaşandığı, kimsesizlerin sevindiği, muhtaç yüreklerin ferahladığı ve hastaların şifa bulduğu bir bayram temennisiyle kurbanlarınız kabul, bayramınız mübarek olsun.” dedi.

 

karaman kurban bayramı mesajları garaman garamannet karaman haberleri kurban bayramı mesajları karaman siyasi partiler stk karaman
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ZEMBİLLİ MAHALLESİ MUHTAR ADAYI ABDULLAH ER SEÇİMLERE HAZIR
ZEMBİLLİ MAHALLESİ MUHTAR ADAYI ABDULLAH ER SEÇİMLERE HAZIR
BELEDİYE EKİPLERİ ŞEHRİN DÖRT BİR TARAFINDA
BELEDİYE EKİPLERİ ŞEHRİN DÖRT BİR TARAFINDA