Karaman'da yeni kararlar alındı...

Karaman İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu 06.07.2020 tarihinde olağanüstü toplanarak yeni kararlar alındı.

Karaman'da yeni kararlar alındı...

Karaman İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu 06.07.2020 tarihinde olağanüstü  toplanarak yeni kararlar alındı.
Alınan kararlar doğrultusunda, Saat: 24.00’ e kadar çalışabilmelerine karar verilen lokanta ve restoranların saat:24:00’ den sonra oturarak müşteri kabul etmemeleri şartıyla,  gel al ya da eve servis şeklinde saat 02:00’ ye kadar faaliyetlerini sürdürebilmelerine, Geçici olarak durdurulan lunapark ve tematik parkların bugünden itibaren faaliyetlerine başlamalarına karar verildi.

Karaman Valiliği'nden yapılan açıklamada, "1-İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun 09.06.2020 tarihli ve 44 sayılı kararı ile saat:24.00’ e kadar çalışabilmelerine karar verilen lokanta ve restoranların saat:24:00’ den sonra oturarak müşteri kabul etmemeleri kaydı ile; 
Faaliyetlerinin niteliği gereği gel al ya da eve servis şeklinde saat 02:00’ ye kadar faaliyetlerini sürdürebilmelerine,
 
2-16.03.2020 tarihli ve 04 sayılı karar ile faaliyetleri durdurulan lunapark ve tematik parkların 06.07.2020 tarihinden itibaren, gezici olmamak (2020 Yılı içerisinde sadece bir yerde faaliyet göstermek) kaydı ile aşağıda belirtilen kurallara riayet edilmesi kaydı ile faaliyetlerine başlayabilmelerine,
 
a.Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan ilgi (b) yazı ile bildirilen, Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinin “Lunapark ve Tematik Parklarla İlgili Alınması Gereken Önlemler” başlığında belirlenen tedbirler eksiksiz bir şekilde uygulanacaktır.
b.Ziyaretçilerin temizlik, maske ve mesafe kurallarına uymalarına yönelik gerekli tedbirlerin alınması sağlanacaktır.
c.Giriş-çıkışlar kişilerin birbirleriyle temasını engelleyecek şekilde düzenlenecek, girişlerde ziyaretçiler sıra ile içeri alınacak ve sırada durulması gereken alanlarda sosyal mesafe kuralına (en az 1 metre) uygun şekilde yer işaretlemeleri yapılacaktır.
d.Lunapark ve tematik parklardaki eğlence araçlarının başlama ve bitiş zamanları kalabalığı önlemek için birbirinden farklı olacak şekilde planlanacaktır.
e.Personele Covid-19’un bulaşma yolları ve virüsten korunmak için alınacak önlemler hususunda eğitim verilecektir.
f.Lunapark ve tematik parkların içinde bulunan mesire alanları, restoranlar, kafeler ve diğer işletmeler kendi sektörleri ile ilgili genelge ve tedbirlere tabi olarak çalışacaklardır.
g.Covid-19 salgınına karşı alınacak tedbirlerin uygulanmasından sorumlu ve denetim ekiplerinin iletişim içinde olacağı işletmenin Koronavirüs sorumlusu/sorumluları görevlendirilecektir.
 
3-Bulaş riskinin azaltılması amacıyla İlimiz genelinde seyyar satıcıların satış yapmalarının yasaklanmasına,
 
4-Yukarıda belirtilen söz konusu tedbirlere ve kararlara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. ve Kabahatler Kanununun 32. maddesi gereğince idari para cezası verilmesine, konusu suç teşkil eden davranışlarda ise Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına oy birliği ile karar verilmiştir" denildi.

karaman karaman haberleri garaman garamannet karaman kararlar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ZEMBİLLİ MAHALLESİ MUHTAR ADAYI ABDULLAH ER SEÇİMLERE HAZIR
ZEMBİLLİ MAHALLESİ MUHTAR ADAYI ABDULLAH ER SEÇİMLERE HAZIR
BELEDİYE EKİPLERİ ŞEHRİN DÖRT BİR TARAFINDA
BELEDİYE EKİPLERİ ŞEHRİN DÖRT BİR TARAFINDA