Karaman'da bir köyde daha koronavirüs tespit edildi

Merkeze bağlı Bozkandak köyünde 1 kişinin koronavirüs (covid-19) testi pozitif çıkmasının ardından tedaviye alındı. Muhtar tüm köylülerü uyardı.

Karaman'da bir köyde daha koronavirüs tespit edildi

Alınan bilgiye göre, Bozkandak köyünde koronavirüs şüphesi üzerine hastaneye başvuran bir kişiye covid-19 tanısı konuldu. Testi pozitif çıkan şahıs Karaman Devlet Hastanesinde tedavi altına alınırken, köy muhtarı virüs tespit edilen kişi ile 1 hafta içerisinde temaslı olanların 112'yi arayarak yardım talep etmeleri konusunda uyardı.

Herhangi bir rahatsızlığı olmayanlar evlerinde kendilerini 14 gün boyunca karantinaya alsın diyen muhtar Abidin Şen,"Kıymetli bozkandak köyü halkı, köyümüzde ikamet eden 1 vatandaşımızda covit 19 testi pozitif çıkmıştır. Bu vatandaşımızla 1 hafta içinde yakın temas kuran vatandaşımız var ise, eğer kendini rahatsız hissediyorsa lutfen 112 acili arayarak yardim talep etsinler. Eğer herhangi bir şikayeti rahatsızlığı yok ise kendilerini evlerinde 14 gün karantinaya alsınlar. Hiçbir şekilde kimseyle temas kurmasınlar, maskelerini takıp hijyene dikkat etsinler. Toplumun içine gelmesinler ve hiçbir şekilde misafir kabul etmeyip, misafirliğe gitmesinler. Hem sağlığımız için, hem sevdiklerimiz icin lutfen kurallara uyalım. Bizim devletimiz çok güçlüdür, bu lanet hastalığı kurallara uyarak hep beraber yenelim. Hastalarımıza gecmiş olsun diyor acil şifalar diliyorum.'' ifadelerini kullandı. 

karaman korona köy bozkandak korona garaman garamannet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ZEMBİLLİ MAHALLESİ MUHTAR ADAYI ABDULLAH ER SEÇİMLERE HAZIR
ZEMBİLLİ MAHALLESİ MUHTAR ADAYI ABDULLAH ER SEÇİMLERE HAZIR
BELEDİYE EKİPLERİ ŞEHRİN DÖRT BİR TARAFINDA
BELEDİYE EKİPLERİ ŞEHRİN DÖRT BİR TARAFINDA