Bal Ligi Haziran'da Başlıyor

Karaman Belediyespor'un da yer aldığı Bal Ligi, 12 Haziran'da başlıyor.

Bal Ligi Haziran'da Başlıyor

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, dün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile bir araya gelerek liglerin kaderini belirleyecek toplantıyı gerçekleştirmişti. TFF Yönetim Kurulu ile toplantı yapan Özdemir, tarihi kararı açıkladı. Özdemir, Süper Lig, TFF 1., 2. ve 3. Lig ile Bölgesel Amatör Lig'in (BAL) 12-13-14 Haziran'da başlayacağını bildirdi.

Merak edilen bütün sorulara cevap veren ve koronavirüs ile mücadele önlemlerini anlatan Özdemir, şartlar düzelirse, kalan 8 haftanın 4 haftasının seyircili oynayabileceğini dile getirdiği açıklamasında, tek şehirde futbol oynamanın hiçbir zaman gündemlerine gelmediğinin altını çizdi. Özdemir, takımların kendi şehrinde kendi stadında oynanmasını istediklerini ifade etti.

Hatırlanacağı üzere TFF ve kulüp temsilcilerinin Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile geçtiğimiz hafta yaptıkları toplantılarda; Süper Lig ve 1. Lig için yeniden başlama tarihi 12 Haziran olarak ön görülmüştü.

Bakan Koca ise görüşmenin ardından, “Liglerin devamı konusu, Futbol Federasyonumuz’un iradesi ile alacağı bir karardır. Talep edilirse sağlık açısından alınması gereken önlemler konusunda Bilim Kurulu görüşleri de alınarak Federasyona bildirilebilecektir” ifadelerini kullanmıştı.

karaman belediye spor garaman garamannet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ZEMBİLLİ MAHALLESİ MUHTAR ADAYI ABDULLAH ER SEÇİMLERE HAZIR
ZEMBİLLİ MAHALLESİ MUHTAR ADAYI ABDULLAH ER SEÇİMLERE HAZIR
BELEDİYE EKİPLERİ ŞEHRİN DÖRT BİR TARAFINDA
BELEDİYE EKİPLERİ ŞEHRİN DÖRT BİR TARAFINDA