KMÜ, TÜM İMKANLARI İLE KOVİD-19 MÜCADELESİNDE

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) ile Karaman İl Sağlık Müdürlüğü arasında Kovid-19 ile etkin mücadele için protokol imzalandı.

KMÜ, TÜM İMKANLARI İLE KOVİD-19 MÜCADELESİNDE

Kovid-19 pandemisi süresince KMÜ Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi (BİLTEM) bünyesinde bulunan Moleküler Biyoloji ve Biyoteknoloji Araştırma Laboratuvarının Karaman Devlet Hastanesi tarafından kullanılmasını öngören protokol, KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül ile Karaman İl Sağlık Müdürü Dr. Adnan Kurşun’un imzasıyla yürürlüğe girdi. 

Protokol kapsamında, Kovid-19 tanı ve teşhis işlemlerinin gerçekleştirilmesi amacıyla Polimeraz Zincir Reaksiyonu (Polymerase Chain Reaction - PCR) testlerinin yapılabilmesi için KMÜ BİLTEM bünyesinde bulunan Moleküler Biyoloji ve Biyoteknoloji Araştırma Laboratuvarındaki cihaz ve fiziki alanlar Karaman Devlet Hastanesi Mikrobiyoloji Laboratuvarına bağlı olarak faaliyet gösterecek. İlimizde Kovid-19 ile etkin mücadele kapsamında hayata geçirilen protokol, 14 Nisan 2020 tarihinden itibaren yürürlüğe girerek pandemi sürecinin bitiminde sona erecek.

 
kmu rektör mehmet akgül garaman garamannet karaman haberleri kmu kovid-19 mücadele karaman il sağlık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
NEVÜ ‘UNİKOP Üst Kurul Toplantısı’na Ev Sahipliği Yaptı
NEVÜ ‘UNİKOP Üst Kurul Toplantısı’na Ev Sahipliği Yaptı
"Adreste Nüfus Hizmeti" Projesi Vatandaşlara Ulaşmaya Devam Ediyor