Karaman'da karantina süreledi dolan vatandaşlar tahliye edildi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden (KKTC) gelen 473 vatandaştan, Karaman’daki 14 günlük karantina süresinin tamamlanmasının ardından evlerine gönderildi.

Karaman'da karantina süreledi dolan vatandaşlar tahliye edildi

Çin'de ortaya çıkıp tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs tedbirleri bir çok alanda uygulanmaya devam ediyor.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden Karaman'a getirilip 14 gün boyunca tedbir amaçlı Kredi Yurtlar Kurumu'na bağlı Nefise Sultan Kız Öğrenci Yurdu ile Hatuniye Kız Öğrenci Yurdu'na yerleştirilen aralarında öğrencilerinde bulunduğu 463 kişi, bugün sabah saaterinde 63 farklı şehre 30 otobüs, minibüs ve midibüslerle evlerine gönderildi.

Karantina süresi sonunda test sonuçları negatif çıkan vatandaşlar ailelerine kavuşmanın sevincini yaşarken, 14 günlük karantina sürecinin süper geçtiğini söyleyen Aksaraylı Mustafa Yön, "Devletimizden Allah razı olsun. Çok iyi baktılar. Bize bu süreçte hizmet eden herkerse çok teşekkür ediyorum" dedi.

Yurtta karantinada kalanlardan İlyas Şaylan'da, "14 gün boyunca sağlık çalışanları baştan olmak üzere bütün çalışanlara teşekkür ediyorum. Diyecek bir şey yok. Bu tedbir amaçlı bir şeydi zaten. 14 günümüz bitti. İnşallah herkes evine sağ salim ulaşır. Tek temennimiz budur. Bugün ailemize kavuşacağımızdan dolayı kendimizi mutlu hissediyoruz" diye konuştu.

Devletin kendilerine gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı çok memnun olduklarını belirten Ramazan Ön ise, "Allah razı olsun burada yurtta kalan tüm personelden ve yardım edenlerden. Yani bu Türkiye'yi değil tüm dünyayı etkisi altına alan bir salgın. Biz zaten gurbetçiyiz. Sıkıntı yok fakat sağlıklı bir şekilde eve gittiğimiz için mutluyuz" dedi.

karaman karantina garaman garamannet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ERMENEKTE YANGIN!
ERMENEKTE YANGIN!
Karaman'da suç örgütüne yapılan operasyonda 31 kişi tutuklandı
Karaman'da suç örgütüne yapılan operasyonda 31 kişi tutuklandı