Karaman Devlet Hastanesine Anne Dostu Ünvanı Verildi

Yapılan araştırmalar sonucunda Karaman Devlet Hastanesine Anne Dostu Ünvanı Verildi

Karaman Devlet Hastanesine Anne Dostu Ünvanı Verildi

Karaman Devlet Hastanesinden yapılan açıklamada, " Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Kadın ve Üreme Sağlığı Daire Başkanlığınca yürütülmekte olan ‘’Anne Dostu Hastane Programı’’ kapsamında 02.03.2020 tarihinde Bakanlığımız Anne Dostu Hastane Değerlendirme Ekibince ilimiz Karaman Devlet Hastanesi’ne  yerinde değerlendirme yapılmıştır.

Değerlendirme süreci; Doğum Ünitesi standartlarının, anne ve anne adaylarına sunulan hizmetlerin ve ilgili birimlerde görevli sağlık çalışanlarının bilgi ve becerilerinin değerlendirilmesi sürecinden oluşmaktadır. Bu süreç kapsamında anne oteli ve gebe bilgilendirme okulunun yanı sıra gebelerin güvenli doğum sürecine ilişkin hasta mahremiyetine azami özen gösterilerek dizayn edilen tek kişilik odaların incelemesi sonucunda değerlendirmeye tabii tutulmuştur.

Değerlendirme sonrasında; Değerlendirme Ekibi tarafından  İl Sağlık Müdürümüz Dr. Adnan KURŞUN ve Karaman Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm.Dr. Ahmet YILMAZ’ a ‘’Anne Dostu Hastane Unvan Belgesi’ takdim edilmiştir.

karaman karaman haber garaman garamannet karaman devlet hastanesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ERMENEK BELEDİYESİNDE ASGARİ ÜCRET 3115TL OLDU
ERMENEK BELEDİYESİNDE ASGARİ ÜCRET 3115TL OLDU
KAZIM KARABEKİR PAŞA TÖRENLE ANILDI
KAZIM KARABEKİR PAŞA TÖRENLE ANILDI