Advert

Karaman hızlı treni için bakan Turhan'dan açıklama !

ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan Karaman'da yapımı devam eden hızlı tren projesi ile ilgili olarak Mayıs sonunda hızlı tren işletmeciliğine geçileceğini açıkladı.

Karaman hızlı treni için bakan Turhan'dan açıklama !

ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan Karaman'da yapımı devam eden hızlı tren projesi ile ilgili olarak Mayıs sonunda hızlı tren işletmeciliğine geçileceğini açıkladı.

Karaman ve bölgesi için konuşulan ve merak edilen Hızlı Tren projesi ve hizmeti ile ilgili olarak yapılan açıklamaya göre, Konya, Karaman ve Kayseri’den gelen yüklerin Mersin Limanı’na daha hızlı aktarılmasını sağlayacak 423 kilometrelik Konya-Karaman-Mersin-Adana Hızlı Tren projesinin 102 kilometrelik Konya-Karaman kesimindeki sinyalizasyon yapım çalışmaları tamamlanacak.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan;

“Bu kapsamda Bursa-Bilecik, Sivas-Erzincan, Konya-Karaman-Ulukışla-Yenice-Mersin-Adana, Adana-Osmaniye-Gaziantep olmak üzere toplam bin 626 kilometre hızlı tren hattı ve 429 kilometre konvansiyonel demiryolu yapım çalışmalarına da devam ediyoruz.

Konya, Karaman ve Kayseri’den gelen yüklerin Mersin Limanı’na daha hızlı aktarılmasını sağlayacak 423 kilometrelik Konya-Karaman-Mersin-Adana Hızlı Tren projesinin 102 kilometrelik Konya-Karaman kesimindeki sinyalizasyon yapım çalışmalarını tamamlayarak, Mayıs sonunda hızlı tren işletmeciliğine geçeceğiz. Devam eden projelerimizin yanı sıra 2 bin 491 kilometrelik kesimde etüt-proje çalışmaları tamamlandı. 6 bin 434 kilometrelik kesimde proje hazırlama çalışmaları sürüyor. Böylece toplam 13 bin 21 kilometrelik demiryolu hattında yapım, ihale ve etüt-proje çalışmalarına devam ediyoruz.

karaman hızlı tren hizli tren karaman garaman garamannet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ak Parti Yönetiminden Garaman.net'e Ziyaret
Ak Parti Yönetiminden Garaman.net'e Ziyaret
Tamamı Hibe Olan Projeden Üreticilerimiz Yararlansın
Tamamı Hibe Olan Projeden Üreticilerimiz Yararlansın