Advert

Karaman OSB Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

Karaman Organize Sanayi Bölgesi’nde Ali Kemal BOYNUKALIN başkanlığındaki yeni Yönetim Kurulu yol çalışmaları başta olmak üzere genişleme alanı alt yapı yatırımlarının tamamını bitirmek için çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Karaman OSB Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

Karaman Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu başkanı Ali Kemal BOYNUKALIN birinci kat asfalt kaplaması geçmişyıllarda yapılmış olan bölgemiz yollarını, ağır kış şartları ve ağır yük taşımacılığına dayanıklı hale getirmek ve ömrünü uzatmak için, su bazlı emisyon astar kullanarak ikinci kat asfalt çalışmalarının başlatıldığını hedeflerinin, 263.000 m² yolun aşınmaz asfaltı ile kaplanarak yol kalitesini en üst seviyesine getirmek olduğunu, ayrıca asfalt sezonu bitmeden hiç asfalt bulunmayan yolları da yaklaşık 54.000 m² sıcak asfalt ile kaplayacaklarını söyledi.

Ali Kemal BOYNUKALIN: "Bizim ilk işimiz katılımcılarımıza vermiş olduğumuz sözleri yerine getirmek ve bölgemizdeki eksiklikleri gidermek için çalışmalara hızlı bir şekilde başlamak oldu. Genişleme alanında alt yapısı eksik tüm parsellerin altyapı çalışmalarına başlanmış olup, tüm bölgede kanalizasyon, yağmur suyu, elektrik, telekomünikasyon ve yol aydınlatmaları dâhilolmak üzere çalışmalar başlatılmıştır.

Önümüzdeki kısa dönemde altyapı çalışmalarında yaklaşık;

  • 6.000 metre kanalizasyon ve yağmur suyu hattı, 

  • 3.700 metre içme suyu hattı,

  • 13.000 metre elektrik altyapı çalışması,

  • 6 km yolun aydınlatma çalışmaları,

  • 3.700 metrede telekomünikasyon altyapı çalışmaları bölgemiz tarafından yapılacaktır.

 

Ayrıca;  önümüzdeki bir yıl içerisin bölgemizde muhtelif alanlara değişik cinslerde 20.000 ağaç ve 20.000 lavanta çiçeği dikerek örnek bir çalışma yapacağız. Yine bu yıl içerisinde bölgemizde ağaçlandırma yaptığımız alanlara 500 adet kuş yuvası asarak farklı bir proje gerçekleştireceğiz.

 

    Bahse konu bu çalışmalarımız tasarruf tedbirleri de göz önünde bulundurularak ihtiyaç dâhilinde sezon sonuna kadar aynı yoğun tempoyla sürdürülecek,Karaman’a ve Karaman sanayisine yakışır bir organizesanayi bölgesi için çalışmalarımız hız kesmeden devam edecektir.

    Bu çalışmalar sırasında gerek ilimizde gerekse bölgemizde bulunan ilgili bütün kurum, kuruluş ve sanayicilerimizle iletişimi en üst düzeyde tutacağız, kimden gelirse gelsin her türlü öneriye ve yapıcı hertürlü eleştiriye açık olduğumuzu belirtir, çalışmalarımıza katkı sağlayan emek ve destek veren herkese yönetim kurulumuz adına teşekkür ederim." dedi


 

Ali Kemal BOYNUKALIN

OSB Yön. Kur. Başkanı

 
karaman osb karaman osb çalışma garaman garamannet kemal boynukalın yasin ünüvar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İdari İzin Nedir, İdari İzin Kimleri Kapsıyor?
İdari İzin Nedir, İdari İzin Kimleri Kapsıyor?
Van'da Şehit Düşen 3 Askerimiz İçin Tören Düzenlendi
Van'da Şehit Düşen 3 Askerimiz İçin Tören Düzenlendi