Reklamı Geç
Advert
Advert

MHP Lideri Devlet Bahçeli Karaman'da

MHP Lideri Bahçeli: Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi macera değil, mecburiyettir.

MHP Lideri Devlet Bahçeli Karaman'da

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ‘’15 Temmuz’da fiilen ömrünü dolduran parlamenter sistemin zaaf ve zayıflıkları reformcu ve demokratik bir mücadelenin ilhamıyla aşılmış, yeni bir sistemin kurulması sonucunda da kalıcı olarak telafi edilmiştir’’ dedi. 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli mahalli idareler seçimleri sonrası teşekkür ziyaretleri kapsamında Karaman Belediyesine ziyarette bulundu.

Bahçeli Karaman Belediye ziyaretinden sonra Belediye önünde halka seslendi. 

MHP Lideri Bahçeli'nin  konuşması şu şekilde: 

"Karaman’da yaşayan her kardeşimi hasretle, muhabbetle kucaklıyorum. Aziz milletimize şükranlarımı sunuyorum. Karaman’ın gönlümüzde muazzam bir yeri vardır. Karaman Müslüman Türk milletinin gurur tablosu, ortak paydasıdır. Tam 742 yıl önce, Karamanoğlu Mehmet Bey’in yayımladığı ”Bugünden sonra hiç kimse sarayda, divanda, meclislerde ve seyranda Türk dilinden başka bir dil kullanmaya” fermanı hem Türkçe’nin hem de büyük Türk milletinin iftihar vesikasıdır.

Karaman anamızın ak sütü olan Türkçe’nin bayraklaştığı vatan köşesidir. Bu vesileyle Türkçe sevdalısı aziz ceddimizi hürmet ve rahmetle yad ediyor, hepsinin kabirleri nur, mekanları cennet olsun diyorum. Karaman, dünyayı Türkçe okuyuşumuzun karar ve kavşak noktasıdır. Dil bir medeniyettir, dil bir kültürdür, dil yaşayan bir varlıktır. Karaman 31 Mart’ta Türkçe bir duruş göstermiştir.

Karaman 31 Mart’ta mazluma ümit, zalime korku salmıştır. Hepinizle gurur duyuyorum, hepinizden Allah razı olsun diyorum. 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde partimizin siyasi sorumluluğuna emanet edilen belediyelerimizi “Teşekkür-Tebrik-Takdir” temasıyla planladığımız ziyaret programlarının yedinci durağında Karaman’da bulunmak heyecan vericidir. Sizlerin güvenini boşa çıkarmayacağız. Umutlarınızı soldurmayacağız.

Karaman’ı hayal kırıklığına uğratmayacağız

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’ne oy veren, belediye başkan adaylarımızı destekleyen Karamanlı kardeşlerime teşekkür ediyorum. Karaman Belediye Başkanımız Sayın Savaş Kalaycı’yı, Ayrancı Belediye Başkanımız Sayın Yüksel Büyükkarcı’yı, Ermenek Güneyyurt Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Arı’yı, Kazımkarabekir Belediye Başkanımız Sayın Recep Boyacıoğlu’nu huzurlarınızda tebrik ediyorum. 31 Mart seçim sürecinde üstün bir mücadele ruhuyla çalışan tüm dava arkadaşlarımızı ve parti teşkilatlarımızı içtenlikle takdir ediyorum. Karaman’ın ehline emanet edilmesinden memnuniyet ve mutluluk duyuyorum.

Karaman’da sıra MHP’dedir, sorumluluk MHP’dedir, görev MHP’dedir 

Sorumluluğumuzun gereği neyse yapacağız, görevimizi harfiyen yerine getireceğiz. Buna inanınız, bundan emin olunuz. Azı çok yapmak, eksiği tamamlamak, gediği onarmak, ihtiyacı gidermek, beklentileri karşılamak bizim harcımızdır, bizim gayemizdir, bizim haysiyetimize emanettir. Karaman ve Türk milletine aşkla hizmet edeceğiz. Yolumuzdan dönmeyeceğiz, yürüyüşümüzden vazgeçmeyeceğiz, çağı, gelişmeleri, alemi Türkçe okuma ve yorumlama kararlığımızdan taviz vermeyeceğiz. Biz Milliyetçi Hareket Partisi’yiz.

Türklük ve Türkiye sevdalısı inanmış yürekleriz. Azim ve irademiz Türk milletinin yükselişidir. Başarmak dışında ikinci bir seçeneğimiz yoktur. Yılgınlığa düşmeden mücadelemizi sürdüreceğiz. İnanıyorum ki, Karaman MHP’li kadrolarla altın çağını yaşayacak, muazzam bir ivme yakalayacaktır. Çünkü Karaman her şeyin en güzeline layıktır. Değerli Vatandaşlarım, Saygıdeğer Dava Arkadaşlarım, Türk milletinin kutlu özlemleri vardır. Muazzam ülküleri, üzerinde titrediği bir ülkesi vardır. Varlığını ve birliğini korumak için sarsılmaz bir irade kuvveti bulunmaktadır. Üzerinde yaşadığımız vatan coğrafyasının ve sahip olduğumuz tarihi birikimin omuzlarımıza yüklediği sorumluluklar çok açıktır ve vicdanımızda mahfuzdur.

karaman karaman haber garamannet karaman haberleri mhp devlet bahçeli karaman devlet bahçeli karamanda garaman garaman mhp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Sitemize Ulaşan Kurban Bayramı Mesajları
Sitemize Ulaşan Kurban Bayramı Mesajları
Selman Oğuzhan Eser’in Bayram Mesajı
Selman Oğuzhan Eser’in Bayram Mesajı