Reklamı Geç
Advert
Advert

Karaman Güldere’ye Ödenek Müjdesi

AK Parti Karaman Milletvekilleri Dr. Recep Şeker ve Av. Selman Oğuzhan Eser, Güldere’ye 15.000.000TL ödenek gönderildiği müjdesini verdi

Karaman Güldere’ye Ödenek Müjdesi

Karaman ile ilgili çalışmaların hızla devam ettiğini, yürütülen çalışmalar ile ilimize yeni yatırım ve tesislerin ve yeni hizmetlerin kazandırıldığını belirten Milletvekilleri yaptığı açıklamada;

“Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın kırsal alanda yaşam kalitesinin yükseltilmesi hedefi ile başlattığı kırsal dönüşüm ve köy nakli çalışmaları “Örnek Köy” projesi kapsamında Türkiye genelinde belirlenen üç köyden biri olarak seçilen Güldere Köyümüze için 15.000.000 TL ödenek ayrılmış olup ilk etap 5.000.000 TL'sinin ilimize aktarılması sağlanmıştır. 27.04.2020 tarihinde tamamlanması öngörülen çalışmalar aralıksız sürmektedir.

Proje kapsamında; 29 adet 108 m2 (2+1) konut, 24 adet 138 m2 (3+1) konut, 1 adet cami, 1 adet köy konağı, 1 adet spor alanı, 1 adet 200 tonluk su deposu, 2 adet park ve oyun alanı, 1 adet ticari alan, 5,1 km köy içi yol ve kaplama imalatları yer almaktadır.

Yapım çalışmaları devam eden projede %15 seviyesine gelmiştir. 17 Adet (2+1) konut, 18 Adet (3+1) konutun kaba inşaatı tamamlanmış, duvar, sıva ve çatı imalatları devam etmektedir. İçme suyu şebeke kazısına başlanılmış olup Cami ve Köy Konağı subasman aşamasındadır. Köy içi 5,1 km yol güzergâhlarının alt temel malzemeleri serilmiştir. İlimize ve Güldere köyümüze hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ederiz. ” dedi.

karaman karaman haber garaman garamannet karaman haberleri guldere koyu recep seker selman oguzhan eser
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Sitemize Ulaşan Kurban Bayramı Mesajları
Sitemize Ulaşan Kurban Bayramı Mesajları
Selman Oğuzhan Eser’in Bayram Mesajı
Selman Oğuzhan Eser’in Bayram Mesajı