KARAMAN BELEDİYESİ BAYRAM HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI

Karaman Belediyesi, vatandaşlarımızın huzur içinde bir Ramazan Bayramı geçirmesi için gereken tüm tedbirleri aldı. Belediye ekipleri 24 saat görevinin başında olacak.

KARAMAN BELEDİYESİ BAYRAM HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI
   Ramazan Bayramı nedeniyle günler öncesinden hazırlıklarını tamamlayan Karaman Belediyesi, hizmetlerinin aksamaması için Zabıta, İtfaiye, Park-Bahçe, Temizlik İşleri, Mezarlık ve Ulaşım Hizmetleri müdürlükleri bayram süresince hizmet verecek. 
 
        Bayramın huzur içerisinde yaşanması için gereken tüm tedbirlerin alındığını söyleyen Belediye Başkanı Savaş Kalaycı: “Bayram süresince Zabıta, İtfaiye, Park-Bahçe ve Temizlik İşlerine bağlı ekipler bir aksaklık yaşanmaması için 24 saat hazır bekleyecekler. Belediye otobüslerimiz üç gün boyunca ücretsiz yolcu taşıyacak. Mezarlık ziyaretleri için arife sabahı araçlarımız yaşlı ve yürüyemeyecek durumda olan hastalarımıza hizmet verecekler. Vatandaşlarımız karşılaşacakları her türlü olumsuzlukta Alo 153 Zabıtayı ve 444 25 70 numaralı Çağrı Merkezimizi arayabilirler. Bütün hemşerilerimizin Ramazan Bayramlarını şimdiden tebrik ediyor, bayramın hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi. 
 
Bayram Boyunca Belediye Otobüsleri Ücretsiz
 
        Bayram süresince şehir içerisinde ulaşım hizmeti veren belediye otobüsleri ücretsiz yolcu taşıyacak. Bayramın birinci günü olan 4 Haziran Salı gününden 7 Haziran Cuma gününe kadar üç gün boyunca 1 nolu hat 08.00 ile 22.00 saatleri arası, 2 nolu hat 08.00 ile 21.00 saatleri arası, 3 nolu hat 08.00 ile 23.00 saatleri arası, 4 nolu hat 08.00 ile 21.00 saatleri arası, 5 nolu hat 08.00 ile 14.00 saatleri arası 6 nolu hat 08.00 ile 21.00 saatleri arası 8 nolu hat 08.00 ile 21.00 saatleri arası, 9 nolu hat 08.00 ile 21.30 saatleri arası, 10 nolu hat da 08.00 ile 22.00 saatleri arası her saat başı sefer yapacak.
 
Mezarlıklarda Hazırlıklar Tamamlandı
 
        Mezarlıklar Müdürlüğü, Temizlik İşleri ve Park-Bahçe Müdürlüğü ekipleri, şehir mezarlığı ile Kazalpa mezarlığında gerekli bakım ve onarım çalışmalarını tamamlayarak mezar aralarındaki yabancı otları temizledi. Arife günü hoparlör sistemi ile mezarlık içerisinde Kur’an-ı Kerim okutulacak. Ayrıca Kent mezarlığını ziyarete gelen yaşlı, hasta ve yürüyemeyecek durumda olan vatandaşlarımız Arife günü görevlilerce mezarlık içerisinde araçla taşınacak.
 
Zabıta ve Çağrı merkezi 24 saat Hizmet Verecek
 
        Karaman Belediyesi Zabıta ekipleri, bayramda 24 saat hizmet verecek ve denetimlerine bayram boyunca devam edecek. Vatandaşlar, belediyemizle ilgili her türlü sorun ve ihtiyaçları için 153 Alo Zabıta ve 444 25 70 nolu Çağrı Merkezi’ni arayabilecekler.
 
        Zabıta Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada: Bayramın 1. Günü; Trabzon Ekmek, Tekin Ekmek, Umman Ekmek ve Emircan Ekmek, 2. Günü; Taş Değirmen, Tekin Ekmek, Umman Ekmek, Emircan Ekmek, Birlik Ekmek, Aknil Ekmek, Özen Ekmek ve Halkım Ekmek, 3. Günü de; Bayramoğlu Ekmek, Aknil Ekmek, Taş Değirmen, Umman Ekmek, Emircan Ekmek, Birlik Ekmek, Has Ekmek, Özen Ekmek, Tutkunlar Ekmek, Halkım Ekmek, Somuncu Baba, Akdaş Unlu Mamülleri ve Bakioğulları Unlu Mamülleri nöbetçi fırınlar olarak bayramda açık kalacak.
 
 
  
  
  
  
karaman karamanhaber garaman garamannet karaman belediyesi bayram hazirliklari
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ATİLA ZORLU’NUN 10 ARALIK DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI
ATİLA ZORLU’NUN 10 ARALIK DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI
KMÜ’DE SOSYAL GİRİŞİMCİLİK KONFERANSI VERİLDİ
KMÜ’DE SOSYAL GİRİŞİMCİLİK KONFERANSI VERİLDİ