Reklamı Geç
Advert
Advert

Karaman Ak Parti "19 Mayıs, kara günlerin üstüne doğan ilk ışıktır"

Karaman Ak Parti "19 Mayıs, kara günlerin üstüne doğan ilk ışıktır"

Karaman Ak Parti
Karaman AK Parti İl Başkanı Abidin Çağlayan, "19 Mayıs, kara günlerin üstüne doğan ilk ışıktır" dedi.
 
Başkan Çağlayan,19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir kutlama mesaj yayımladı.19 Mayıs'ın tarihin dönüm noktalarından biri olduğunu belirten Başkan Çağlayan,"19 Mayıs, milletimizin esaret zincirini kırmak adına Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde attığı büyük adımın adıdır.19 Mayıs 1919'un 100. yıl dönümüne ulaşmanın coşku ve heyecanını yaşıyoruz. 19 Mayıs, genç Türkiye Cumhuriyeti’nin temelinin atıldığı hareketin başlangıcıdır. 19 Mayıs, milletimizin tüm onur ve asaletiyle Atatürk’ün rehberliğinde tarih sahnesinde varoluş ve yükselişin başlangıcıdır. 19 Mayıs, kara günlerin üstüne doğan ilk ışıktır. Atatürk, Türk Gençliğine olan güvenini kurduğu cumhuriyeti gençlere emanet ederek göstermiştir. Bu duygu ve düşüncelerle devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklal Savaşı’mızın şehit ve gazilerini bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anarken, milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, gençlerimize, sporcularımıza sevgilerimi sunuyorum" dedi.

 

AK Parti Karaman Merkez İlçe Başkanı Ali Bozkurt’un 19 Mayıs Gençlik ve spor bayramı mesajı;

Kurtuluş savaşımızın başladığı gün olarak kabul edilen 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramının 100. yıl dönümünü bu yıl coşkulu bir şekilde kutluyoruz.

1919`da da Ülkemizin durumu bir yazgı olarak kabul edilmemişti.  "Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararının kurtaracağına" inanan Mustafa Kemal, Samsun’dan başlayarak bütün ülkeye yayılan bir kutlu mücadeleyi başlatmıştır. Milletimiz; 19 Mayıs 1919`u kutsal vatan topraklarında hür ve bağımsız olarak yaşamak uğrunda binlerce şehit verilerek yapılan Milli Mücadele ve Ulusal Bağımsızlık Hareketinin başlangıcı olarak kabul etmiştir.

Ulu Önder, Türk gençliğine güvencini her fırsatta dile getirmiş ve kurduğu bağımsız Türkiye Cumhuriyeti`ni Türk gençliğine emanet etmiştir. Gençlik, bir milletin geleceğidir. Bugün bizlere düşen görev Avrupa`nın en genç nüfuslu ülkesi olarak diline, dinine, tarihine, kültürüne bağlı, Vatan ve millet sevdalı, toplumdan, dünyadan haberdar, gelişmelere açık gençler yetiştirmek; bu sayede de  ülkemizi daha ileriye taşımaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Öncelikle Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi, Saygı minnet ve rahmet ile anıyor, Tüm hemşehrilerimizin 19 Mayıs Gençlik ve spor bayramını kutluyorum.

karaman akaprti ak parti karaman karaman ak parti garaman garamannet karamanhaberleri garamangaramannet ali bozkurt abidin caglayan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KARAMAN’DA SOSYAL MESAFELİ CUMA NAMAZI KILINDI
KARAMAN’DA SOSYAL MESAFELİ CUMA NAMAZI KILINDI
Karaman'da çiftçiler bayramı tarlada geçiriyor
Karaman'da çiftçiler bayramı tarlada geçiriyor