TÜRK DİL BAYRAMI VE KARAMANOĞLU MEHMET BEY’İ ANMA PROGRAMI BALKUSAN’DA YAPILDI

Türkçenin resmi devlet dili oluşunun 742. Yıl dönümü dolayısıyla Ermenek Kaymakamlığı ve Ermenek Belediyesi iş birliği ile düzenlenen program 13 Mayıs 2019 Pazartesi günü ilçemiz Balkusan köyünde yapıldı.

TÜRK DİL BAYRAMI VE KARAMANOĞLU MEHMET BEY’İ ANMA PROGRAMI BALKUSAN’DA YAPILDI

Balkusan köyündeki etkinlikler ilk olarak Karamanoğlu Mehmet Bey’in türbesini ziyaret, Kur’anı Kerim tilaveti ve dua ile başladı. Karaman Bey ve Karamanoğlu Mehmet bey hakkında Habip Çalışkan tarafından bilgi sunumu gerçekleştirildi.

Türbe ziyareti ardından program Balkusan Köyü tören alanında saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayıp Karamanoğlu Mehmet Bey’in Fermanı Temsili okundu. Program protokol konuşmaları, halk oyunları, Türkçe özlü sözlerin yer aldığı pankartlı geçiş ve Türk dünyasından gelen soydaş öğrencilerimizin gösterileri ile devam etti. Program Karacaoğlan Anıtsal Büstü açılışı ve müzik şöleni ile son buldu.

Programa Karaman Valisi Sayın Fahri Meral, CHP Karaman Milletvekili Sayın İsmail Atakan Ünver, Ermenek Kaymakamı Sayın Tahir Yılmaz, Karaman Belediye Başkanı Sayın Savaş Kalaycı, Belediye Başkanımız Sayın Atila Zorlu, ilçe ve belde belediye başkanları, İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar, İl Jandarma Komutanı İsmail Şahin, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, Ermenek dernek başkanları ve üyeleri, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldı. Protokolde geçtiğimiz günlerde aramızdan ayrılan Ermenek sevdalısı eski devlet bakanımız Fikret Ünlü’nün fotoğrafına yer verilmesi duygulu anlar yaşattı.

 

karaman karamanhaber garaman garamannet karamanermenek ermenekkaraman turkdilbayramiermenek atllazorlu ermenekbelediyesi ismailatakan savaskalayci balkusankoyu karacaoglan karamanoglumehmetbey
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KARAMANDA BİR LİSEDE NELER OLUYOR
KARAMANDA BİR LİSEDE NELER OLUYOR
Karaman polisi o çeteyi çökertti
Karaman polisi o çeteyi çökertti