Reklamı Geç
Advert
Advert

Karaman AK Parti Teşkilatından Anneler Günü Mesajı

İl Başkanı Abidin Çağlayan’dan ve İlçe Başkanı Ali Bozkurt’dan Anneler Günü mesajı.

Karaman AK Parti Teşkilatından Anneler Günü Mesajı

AK Parti Karaman İl Başkanı Abidin Çağlayan anneler günü vesilesi ile mesaj yayınladı.

Abidin Çağlayan yayınladığı mesajda; “Toplum hayatının temel yapı taşı olan anneler, ailenin çekirdeği ve vazgeçilmezidir. Emsalsiz ve sınırsız sevginin, hoşgörünün, sabrın; en masum ve temiz duyguların timsali annelik ulvi bir müessesedir. Anne, nesli temin ve talimin kaynağı olmakla birlikte, ailenin fiili reisi, memuru, işçisi, esnafı, işvereni ve en önemlisi herkesin öğretmenidir. Anneliğin ayrıştırıcı, ötekileştirici değil, toplumu yakınlaştıran, birleştiren, bütünleştiren bir rolü vardır.  Bizi millet yapan, bizi birbirimize kenetleyen değerlerin yaşatılmasında, kültürümüzün ve geleneklerimizin devam ettirilmesinde herkese düşen sorumluluktan daha fazlası şüphesiz annelere düşmektedir. Kültürün yaşatılması kadar huzurlu bir toplumun oluşturulmasında da annelerin rolü asla inkâr edilemez. Eğitim önce aileden başlar anne ise büyüyen bir çocuk için en önemli öğretmendir. Ülkemizin geleceği annelerimizin yetiştireceği evlatlara bağlıdır. Birliğimiz, dirliğimiz ve beraberliğimiz için toplumumuzun en önemli unsuru olan annelerimizin anneler gününü yürekten kutluyorum.” dedi.

İlçe Başkanı Ali Bozkurt’dan Anneler Günü Mesajı AK Parti Karaman Merkez İlçe Başkanı Ali Bozkurt anneler günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Bozkurt yayınladığı mesajda; “Allah’ın insan kalbine yerleştirdiği sevgi, şefkat ve merhamet gibi hisler onu bütün âlemle alakalı kılmıştır. İnsanlık âleminde şefkat ve merhametin zirvesi ise anadır. Şefkat ve merhamette güneş gibi olan anneler, merhametli bir toplumun inşacısıdırlar. Peygamber efendimiz Hz. Muhammet (SAV) “Cennet anaların ayaklarının altındadır.” Demiştir. Onun bu sözü bile annelerimizin kıymetini bilmemiz için kafidir. Şefkat ve merhamet membası anneler, sadece kendi çocuklarının değil, temas ettiği, dokunduğu, aynı ortamda bulunduğu tüm çocukların öğretmenidirler. Bu uğurda tüm sıkıntılara katlanan, çocuklarının mutlu olması ve başarısı için büyük bir sabırla gayret gösteren annelerimizin üzerimizde ödenemez hakları bulunmaktadır. Annelerin hayat standartlarının iyileşmesi, sosyal hayatta etkin rol üstlenmeleri, sağlıklı bir toplumun olmazsa olmazıdır. Başta şehit annelerimiz olmak üzere, vatanımız ve milletimizin geleceği için pırıl pırıl evlatlar yetiştiren, yeri geldimi cepheye mermi taşıyan, evine ekmek götüren fedakar ve cefakar bütün annelerimizin anneler gününü kutlarım.” dedi.

 

abidin caglayan ali bozkurt garamannet garaman akpartikaramanannelergunumesaji
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KARAMAN’DA SOSYAL MESAFELİ CUMA NAMAZI KILINDI
KARAMAN’DA SOSYAL MESAFELİ CUMA NAMAZI KILINDI
Karaman'da çiftçiler bayramı tarlada geçiriyor
Karaman'da çiftçiler bayramı tarlada geçiriyor